1. Anasayfa
  2. Haberler

Sigaraya Zam Geldi Mi 2022? Sigara Güncel Fiyatları

Sigaraya Zam Geldi Mi 2022? Sigara Güncel Fiyatları
0

Sigaraya zem geldi mi sorusu Google arama motorunda Türkiye gündeminde 5. Sırada yer almaktadır. Peki, vatandaşların merak ettiği ve araştırdığı sigaraya zam yapıldı mı? Sigaraya zam ne kadar yapıldı? Ve sigaraların güncel fiyatları ile alakalı ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyen bireylerin, sigara zammı ile alakalı yazımızı baştan sonra sabırla okumalarını tavsiye etmekteyiz.

Son dönemler de en çok zam yapılan ürünlerin içerisinde tütün ve tütün ürünleri bulunmaktadır. Tütün ürünlerine yapılan zamlar, fiyatları oldukça yükletmektedir. 2022 yılı 1 Temmuz günün de haberlere düşen sigaraya zam oldu haberi, sigara içen bireylerde oldukça can sıkıcı bir haber olduğu görülmektedir.

sigaraya zam mı geldi

Sigara Zam Geldi Mi? (2022)

Sigaraya zam gelip gelmediğini merak eden birey sayısı oldukça fazla olduğu değerlendirilmektedir. 2019 yılından itibaren, tütün ve alkollü içeceklere sürekli zam yapılmaktadır. Birçok birey paket sigara satın almak yerine sarma tütün içmeye başladığı bilinmektedir. Yeni gelen veya gelecek zamlarla birlikte, sigara içen bireylerin cepleri iyice yanacağı öngörülmektedir.

Sigaraya 01.07.2022 tarihi itibari ile yetkililerin yaptığı açıklamalarda sigaraya zam yapıldığı öğrenilmiştir. Yeni sigara zammı ile sigara fiyatları oldukça yüksek meblağlara ulaştığı görülmektedir.

Sigara Zammı Ne Kadar?

01.07.2022 günü sigaraya yapınla zam 0,71 TL olan ÖTV oranı 0,79 TL’ye yükseltilmiştir. Yapılan zam oranı ile birlikte, bütün sigara markalarına zam yapıldığı görülmektedir. Piyasada düşük fiyatlı sigara bulunmazken yeni zam ile birlikte birçok bireyin sigarayı içemeyecek duruma geldiği görülmektedir. Sigaraya yapılan son zamla birlikte sigara fiyatlarında yaklaşık 2 ile 4 TL oranında miktarında bir zam yapıldığı görülmektedir.

Yeni sigara zammı ile birlikte piyasa bulunan en ucun sigara fiyatının 25 TL üzerinde olduğu ve en yüksek sigara fiyatının 50 TL olduğu öğrenilmektedir.

Sigara Güncel Fiyatları 2022

Yeni zam ile birlikte sigara fiyatları güncellenmesi beklenilmektedir. Yeni zam sonrası sigara fiyatlarına yaklaşık 2 ila 4 TL arasında bir yükseliş olacağı ön görülmektedir. Yeni zamların 02.07.2022 günü piyasalara yansıyacaktır. Birçok bireyin zam öncesi sigara alarak stok yapacakları önceki zam haberlerinden sonra yapılan stoklardan tahmin edilmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir