1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Huawei P20 Pro Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei P20 Pro Donma Sorunu Nasıl Çözülür?
0

Huawei telefon modelleri arasında en sık tercih edilen bir modellerden birisi de P20 Pro. 6 GB RAM ve 128 GB hafızaya sahip bir telefon olan P20 Pro, en iyi kullanıcı deneyimi sunan telefonlardan birisidir. Ancak yine de bazı kullanıcılar sorun yaşıyor. Huawei P20 Pro donma sorunu ile karşılaşan kullanıcılar, araştırma yapıyor. Bu sorunu en kısa sürede teknik servise götürmeden çözün. Gelin birlikte çözüme göz atalım.

İlk olarak cihazın özelliklerini bilmekte fayda var. 6 GB RAM ve 128 GB hafızaya sahip olan bu cihaz, hızlı şarj ve 4.5G özelliklerini destekliyor. Ayrıca çift hat kapasitesine de sahip. Ekran boyutu 6.1 inç olan P20 Pro’nun batarya kapasitesi ise 4000 mAh. Kamera çözünürlüğü ise 40 MP. Cihazın tüm diğer özelliklerine buradan erişmeniz de mümkün.

huawei p20 pro donma sorunu

Huawei telefonların yeni modellerinde pek sık karşılaşılmasa da, bazen donma problemi yaşanıyor. Bu durumdan oldukça rahatsız olan kullanıcılar sorunun çözümü için araştırma yapıyor. Telefonunuzu hızlandırmak ve donma sorununu ortadan kaldırmak aslında oldukça basit. Ancak bu çözüm yollarına rağmen sorun çözülmediyse, teknik servise gitmenizde fayda var.

Huawei P20 Pro Donma Sorunu Çözümü

  1. Depolama alanını veya belleği temizleyin.
  2. Telefonunuzu yeniden başlatın
  3. Cihaz ısısını kontrol edin
  4. Güç tasarrufunu kapatın
  5. Üçüncü taraf yönetici uygulamaları silin
  6. Sistem sürümünü güncelleyin
  7. Telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzu Hızlandırın

Yukarıdaki çözümleri denediğiniz takdirde telefonunuz hızlanacaktır. Ancak yine de bu çözümler işe yaramaz ise teknik servise göstermeniz gerekmektedir. Eğer farklı bir şekilde çözüme ulaştıysanız, bunu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir