1. Anasayfa
  2. Editörün Seçimi

Elon Musk Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuracak: İfade Özgürlüğü Olacak

Elon Musk Kendi Sosyal Medya Platformunu Kuracak: İfade Özgürlüğü Olacak
0

Elon Musk, yeni bir sosyal medya platformu kurmayı düşündüğünü ve bu platformda ifade özgürlüğüne oldukça önem vereceğini açıkladı. Yeni sosyal medya platformunda ifadelerin kısıtlanmayacağını söyleyen Musk, bu konu üzerinde ciddi düşündüğünü de belirtti.

Eğlenceli kişiliği ve başarılarıyla sık sık gündeme gelen Elon Musk, bu kez de Twitter’ı eleştirmesiyle gündeme geldi. Twitter’ın ifade özgürlüğüne bağlı olup olmadığının anketini yayınlayan Elon Musk, sonuçları hesabında paylaştı.

Elon Musk: İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasi için esastır. Twitter’ın bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyor musunuz?

Anketlerin sonuçlarını Twitter profilinde yayınlayan Elon Musk, “Twitter’ın fiili bir kamusal kent meydanı olarak hizmet ettiği göz önüne alındığında, ifade özgürlüğü ilkelerine bağlı kalmamak demokrasiyi temelden baltalıyor.” ifadelerini kullandı. Twitter’ın ifade özgürlüğü ilkesine bağlı kalmadığını düşünenlerin oyları %70,04 ile öne geçti. Bunun üzerine Elon Musk, “Yeni bir platforma mı ihtiyacımız var?” ifadelerini kullandı.

Son zamanlarda Truth Social, Rossgram gibi birçok sosyal medya platformu üzerinde çalışılıyor. Bunun üzerine Elon Musk’ta bu platformların arasına katılabilecek yeni bir sosyal medya platformu kurmayı düşünüyor.

thumbnail
İlgili Yazı
Elon Musk, 2 yıl sonra dünyanın ilk trilyoneri olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir