1. Anasayfa
  2. Genel

Ahşap Saksı Nedir?

Ahşap Saksı Nedir?
0

Ahşap saksı; içerisinde renkli çiçekler, sebze veya yeşil bitki türleri yetiştirmek için tasarlanmış, dayanıklı kap ürünüdür. Ahşap saksı, dayanıklı olduğundan dolayı her türlü mevsim koşuluna karşı dirençli ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Bunların yanında oldukça dekoratif bir ürün olan ahşap saksı, kullanıldığı ortamda oldukça estetik bir görüntü sağlar.

Ahşap Saksı Nedir?

Ahşap saksılar, farklı boyut ve şekillerde üretilmektedir. Bunun yanında farklı türleri, çeşitli modelleri vardır. Örnek olarak dikey ahşap saksılar, asılı ahşap saksılar, dış ve iç mekâna uygun ahşap saksılar gösterilebilir. Bu çeşitler, boyutları ve modellerine göre farklılık gösterecek şekilde, narin ve hoş tek bir çiçekten, onlarca bitkiyi aynı andan barındırabilen ahşap saksılara kadar uzanır.

Doğayla uyumlu ve geri dönüştürülebilir özelliğe sahip ahşap saksı modelleri, vakum emprenyeli ve çam keresteden imal edilir. Birçok yönden kullanım kolaylığı sağlayan ahşap saksıların tercih edilmesinin başlıca sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

Ahşap saksılar aşınmalara ve deformasyonlara karşı uygun koruyucu vernik yapılarak desteklenir. Bu nedenle ahşap saksılar uzun ömürlüdür.

Ahşap, diğer saksı malzemelerine göre daha hafif yapıya sahiptir. Bu nedenle taşınabilirliği daha kolaydır. Ahşap saksıların yerleri kolaylıkla değiştirilebilir.

Ahşap saksılar hem dış hem de iç mekânlar için uygun modellerdir.

Ahşap dekoratif açıdan doğal bir görünüme sahiptir. Bu nedenle ahşap saksılar kullanım alanında estetik bir görüntü sağlayarak, diğer saksı modellerine kıyasla gözle görülebilir şekilde ortama fark katar.

Çiçeklerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi ve toprağın beslenebilmesi için saksıdaki ısı yalıtımı son derece önemlidir. Ahşap bu etkenleri sağlayan bir madde olduğu için ahşap çiçeklik oldukça kullanışlı ürünlerdir ve kişiye kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Ahşap saksılar mevsim koşullarına karşı direnç gösterir ve oldukça dayanıklı ürünlerdir.

Ahşap geri dönüşüme uygun bir malzemedir. Bu nedenle ahşap saksılar doğa dostudur.

Renklendirilebilir özelliğe sahip olan ahşap saksılar, her ortama uyum sağlayarak dekoratif bir görünüm sağlar.

İyi performansı, kaliteli ve doğa dostu oluşuyla diğer saksı modelleriyle arasında fark yaratan ahşap saksı modelleri, her alanda rahatlıkla kullanılabilir ve ortamlara estetik bir görünüm sağlar.

Ahşap Piknik Masası

Piknik masası eğlenceli sohbet ortamı sunmanın yanı sıra geniş sofralara da imkan sağlamaktadır. Aile ve dost meclislerinin olmazsa olmazlarından piknik masası bol kahkaha demektir. Yazın serinliğinde sevdiklerinizle oturup hoş sohbet ortamı bulabileceğiniz piknik masasını web sitemizden temin edebilirsiniz. Uygun ahşap olarak çatlama önleyici malzemeler kullanarak su tutmaz ürünler imal etmekteyiz. Piknik masa çeşitleri müşterilerimizin beklenti ve istekleri doğrultusunda tasarlıyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir