1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Whatsapp Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılır?
0

Milyarlarca insanın kullandığı Whatsapp, son zamanlarda sürekli olarak yeni özelliklerini duyuruyor. Bu kez ise Whatsapp, mesaj düzenleme özelliğini duyurdu. Gönderdiğiniz metin mesajlarını düzenlemenizi sağlayan bu özellik uzun zamandır birçok kullanıcı tarafından zaten isteniyordu. Henüz geliştirildiği söylenilen Whatsapp mesaj düzenleme özelliğinin, ilk ekran görüntüleri ortaya çıktı.

Neredeyse hepimiz çok kez yanlış bir mesaj göndermişizdir. Tabii Whatsapp yıllar önce buna bir çare bularak mesajı herkeste silme özelliğini duyurdu. Ancak yeni gelen bir özellik ile, yanlış yazılan bir mesajı silmenize gerek kalmayacak, mesajları artık düzenlemeniz mümkün. Whatsapp‘ın duyurduğu bu özellik şuanda test ediliyor. Bu özellik henüz geliştirme aşamasında olduğundan, beta kullanıcıları için kullanılabilir durumda değil.

whatsapp mesaj düzenleme nasıl yapılır

Yukarıda gördüğünüz ekran görüntüsü, 2017 yılına ait. Whatsapp mesaj düzenleme özelliğini tam 5 yıl önce duyurmuştu. Ancak bazı sebeplerden dolayı özellik kaldırıldı. Şimdi ise 5 yıl sonra yeniden bu özelliği duyuran Whatsapp, özellik hakkında bazı bilgileri de paylaştı. Whatsapp, şuan ki plana göre herhangi bir düzenleme geçmişinin bulunmayacağını söylüyor. Ayrıca mesaj yazıldıktan sonra düzenlemek için belirli bir zaman olacağı tahmin ediliyor.

Whatsapp Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulamasına ekleneceği ve şuanda geliştirildiği açıklanan bu özelliği kullanmak oldukça basit. Sadece birkaç tıklamayla gönderdiğiniz mesajları düzenlemeniz mümkün. Üstelik düzenlenen mesajlarda bir düzenleme geçmişi olması henüz planda yok. Mesajı gönderdikten belirli bir süre sonrasına kadar düzleyebileceksiniz.

  1. Gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutun

  2. Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklayın

  3. Düzenle kısmına tıklayın

  4. Mesajınızı düzenleyerek tekrar gönderin

Ekran görüntüleri ortaya çıktı

whatsapp mesaj düzenleme

Eklenecek olan bu özelliğin ekran görüntüleri de yayınlandı. Henüz geliştirilme aşamasında olduğundan beta kullanıcıları bu sürümü test edemiyor. Çok yakında önce beta kullanıcılarına, ardından tüm kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor. Bu ekran görüntüsünde yalnızca Android görüntüsü bulunsa da, bu özellik Android, IOS ve masaüstü kullanıcıları için de aktifleşecek.

Eklenen bu özellik hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz. Yorumlar kısmında bu özellik hakkındaki düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Whatsapp, mesaj düzenleme özelliği güncellemesi hakkındaki düşüncelerinizi önemsiyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir