1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Whatsapp Mavi Tik Olmadan Mesaj Okuma

Whatsapp Mavi Tik Olmadan Mesaj Okuma
0

Whatsapp uygulamasında karşı tarafın mesajınızı gördüğünüzü bildiren mavi tik, birçok kullanıcının istemediği bir özellik olabiliyor. Whatsapp mavi tik olmadan mesaj okuma yöntemi, bu kullanıcıların yardımına koşacak. Karşıdaki kişiye mesajı gördüğünüzü bildirmeden, mesajı açıp okumanın en iyi ve kolay yöntemlerini hazırladık. Bu yöntemleri kullanarak, arkadaşınızın veya ailenizin size gönderdiği bir mesajı karşı tarafa belli etmeden okuyabilirsiniz.

Elbette birçoğumuz Whatsapp’ı aktif olarak kullanıyoruz. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp‘ta okundu bilgisini veren mavi tikler, bazen başımıza bela olabilir. Bir mesajı okuduğunuzu belli etmek istemiyorsanız, bazı yöntemleri deneyerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

whatsapp mavi tik olmadan mesaj okuma

Bu konuda tabii ki birçok öneri bulunmakta. Ancak, bilinen yöntemlerin bir çoğu tam olarak işe yaramıyor. Örneğin interneti kapatarak mesajları okumayı denediğinizde, mesajları görüldü olmadan okuyabilirsiniz. Fakat internete yeniden bağlandığınızda görüldü olarak işaretlenir. Dolayısıyla bu yöntem pekte işe yarar değil.

Bunun gibi birçok öneri, bu konuda size yardımcı olmaz. Bu konuda yapacağınız en iyi şey, ek bir mobil uygulama indirmek veya Whatsapp widgetini kullanmak olur. Eğer bir uygulama indirmeyi tercih etmez iseniz, widget kullanmanızı öneririz.

Whatsapp Mavi Tik Olmadan Mesaj Okuma

  1. Ana ekranınızı açın

  2. Widgetlar (Araçlar) kısmına gelin

  3. Whatsapp widget’ını seçin

  4. Ana sayfanıza geniş boyutta yerleştirin

Yukarıdaki adımları uyguladığınız taktirde, okunmamış mesajlarınızı ana sayfanızda kısaltılmamış olarak görürsünüz. Böylelikle mesajlarda mavi tik olmaz ve karşı tarafa okundu bildirimi iletilmez. Dolayısıyla rahatlıkla bu yöntemi kullanabilirsiniz.

whatsapp mavi tik olmadan mesaj okuma

Her ne kadar gerek kalmasa da, ekstra bir mobil uygulama indirip, uygulama yardımıyla da okunmamış mesajlarınızı mavi tik olmadan okuyabilirsiniz. Uygulama mağazalarında bu konuda yardımcı olacak yüzlerce mobil uygulama bulunmaktadır. Örnek olarak Görünmeden Mesaj Okuyucu uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama; çevrimiçi görünmeden veya görüldü izi bırakmadan tüm mesajları okumanızı sağlar. Uygulama gelen mesajlarınızın bildirimlerini kayıt eder ve size listeler. Bu sayede Whatsapp’a girmeden, bu uygulamaya girerek mesajlarınızı okuyabilirsiniz.

Bu uygulamanın yanı sıra, birçok farklı alternatif uygulama da var. Uygulama mağazanızdan ufak bir arama yaparak bu uygulamalara erişebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı bize iletmek isterseniz, yorumlar kısmında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir