1. Anasayfa
  2. Kadın

Maskara Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Maskara Akmaması İçin Ne Yapmalı?
0

Göz alıcı bir makyajın vazgeçilmezlerinden olan maskara, en çok iltifat almanızı sağlayan ve dikkat çeken makyaj ürünlerinden biridir. Makyajda ön plana çıkan maskaranın akması oldukça can sıkıcı bir problem. Kirpiklerinizin mükemmel görünmesini sağlayan maskaranın akmaması için yapılması gereken ve dikkat edilmesi gerekenler haberimizde. Maskara akmaması için ne yapmalı? İşte detaylar…

Rimel, göz makyajınıza vurgu yapan, bakışları üzerinize çekmenizi sağlayan dikkat çekici bir makyaj ürünüdür. En çok tercih edilen makyaj ürünlerinden olan rimel, minik bir fırça ile kullanılıyor. Makyaj ürünlerinin birçoğunda olduğu gibi rimelde de bir takım problemler ortaya çıkabiliyor. Maskara akması, hiçbir kadının yaşamak istemediği bir şeydir. Bunu önlemek için uygulayacağınız birkaç yöntem bulunuyor.

maskara akmaması için ne yapmalı

Minik bir fırçayla uygulanan maskara, kadınların en çok tercih ettiği makyaj ürünlerinden biridir. Ancak maskara akması, oldukça yaygın bir problemdir. Bu soruna karşı alabileceğiniz birkaç önlem var. İşte o yöntemler…

Maskara Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Uyguladığınız makyajın yalnızca birkaç saatin sonunda akıyor olması oldukça sinir bozucu. Bu nedenle maskaranızın kalıcılığını artırmak ve akmasını engellemek için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Akan, dağılan ve bozulan maskaranın önüne geçmek oldukça kolay.

1. Göz kremlerine dikkat edin

Maskara uygulamadan hemen önce, göz çerçevesi kremi veya göz kremi sürmediğinizden emin olun. Eğer sürmüş olsanız bile aradan biraz zaman geçmesini bekleyin. Çünkü kremler, dokuyu kayganlaştırır ve maskaranın kalıcı olmasını engeller. Dolayısıyla maskara kolaylıkla akar.

3. Hafif toz pudra uygulayın

Maskara sürmeden önce göz kapaklarınızın üzerine hafif toz pudra uygulamanız, maskaranın akmasını engeller. Maskara böylece kirpiklere oldukça iyi tutunur.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir