1. Anasayfa
  2. Kadın

Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?

Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?
0

Fransız makyajı, zahmetsizce kusursuz ve zarif bir görünüm sunduğu için çoğu insanın favorisi. Fransızların makyajları tamamen doğal özelliklerini vurgulamak ve geliştirmekle ilgilidir. Fransız bir kadın her zaman hızlı ve minimal makyaj yapar, ancak kesinlikle çarpıcı görünür. Şimdi, Fransız makyajının nasıl yapıldığını açıklayalım. İşte tüm detayları ile birlikte Fransız makyajı nasıl yapılır?

fransız makyajı nasıl yapılır

Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?

1. Hazırlık Aşaması

İlk olarak yüzünüzü temizleyin ve bu aşamada bir toner kullanın. Yüzünüzün taze ve duru görünmesini sağlamak maksadı ile çok hafif olan bir nemlendirici tercih etmelisiniz. Ayrıca bu aşamada dudak balsamı da kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

2. Kirpiklerinizi Kıvırın

Güçlü kirpikler, doğal bir görünümle desteklenince ilgi çekici durur. Kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Sonrasında metalik kahverengi bir göz kalemini kirpik çizginize uygulayın. Hem alt hem üst kirpik çizginize bu kalemi uygulamasınız. Sonrasında aynı şekilde maskara uygulamanız gerekir.

3. Kaşlarınızı Düzeltin

Kaşlarınıza temiz, bakımlı bir görünüm vermek için yukarı kaldırın ve kaş renklendirici ürün ile makyajı destekleyin. Unutmayın ki kaşlar herhangi bir makyajda önemli role sahiptir.

4. Kapatıcı Kullanın

Kızarıklık, göz altı ve leke gibi problemler için kapatıcı kullanın. Kapatıcının, cildinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Fransız makyajı tam anlamıyla minimalizmle ilgilidir. Bu nedenle kapatıcıyı abartmamanız gerekir. Fırça kullanmadan sadece parmaklarınızın ucuyla kapatıcıyı ilgili alanlara uygulayın.

5. Highlighter Uygulayın

Yüz hatlarınızı öne çıkarmak için elmacık kemiklerinize, burun köprüsüne ve gözlerinizin iç köşelerine highlighter uygulayın. Bu sayede parıltılı bir görünüm elde etmeniz mümkün hale gelecektir.

İşte Fransız makyajı bu kadar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.