1. Anasayfa
  2. E-Ticaret

GittiGidiyor Neden Kapanıyor? eBay Resmen Açıkladı

GittiGidiyor Neden Kapanıyor? eBay Resmen Açıkladı
0

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan GittiGidiyor, eBay’ın resmi açıklamasına göre 5 Eylül’de tamamen kapanıyor. Ancak daha uzun bir süre varmış gibi görünse de alımlar 18 Temmuz’da durdurulacak. ABD’li şirket eBay 5 Eylül’e kadar alıcıların hesaplarına erimesinin mümkün olacağını duyurdu. Peki GittiGidiyor neden kapanıyor?

20 seneyi aşkın bir süredir hizmet veren GittiGidiyor’a bu yıl veda ediyoruz. eBay GittiGidiyor’u kapatarak Türkiye’den çekiliyor. Bu açıklama kapsamında bugünden itibaren yeni ilan eklenmesi, 18 Temmuz’dan itibaren alım yapılması ve 5 Eylül’den itibaren kullanıcıların hesaplarına erişmesi mümkün olmayacak.

gittigidiyor neden kapanıyor

2016 yılında GittiGidiyor’un hisselerinin tamamını satın alan ABD şirketi eBay, GittiGidiyor’un Türkiye’de faaliyet vermesini durduracağını açıkladı. eBay’ın açıklaması ise dikkat çekti.

GittiGidiyor’un resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. “GittiGidiyor kullanıcılarına veda ediyor” başlığı altında kamuoyuna faaliyetlerini durduracağını açıklayan GittiGidiyor, şu ifadelere yer verdi;

gittigidiyor neden kapanıyor

GittiGidiyor neden kapanıyor?

Türkiye’de süregelen rekabetçi dinamikler sebebiyle faaliyetleri durdurma kararı alan eBay, Türkiye’den çekiliyor. Bu kapsamda GittiGidiyor’da bugünden itibaren ilan eklenmesi mümkün olmayacak. Bunun yanında alıcılar 18 Temmuz’dan sonra alım yapamayacak. 5 Eylül’den sonra ise hesaplara erişim sağlanamayacak. Müşteri hizmetleri 30 Eylül’e kadar hizmet verecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir