1. Anasayfa
  2. İş Hayatı

Elon Musk Maaşı Ne Kadar? Elon Musk’ın Aylık Geliri Açıklandı

Elon Musk aylık geliri ne kadar? Elon Musk aylık kazancı ve maaşı.

Elon Musk Maaşı Ne Kadar? Elon Musk’ın Aylık Geliri Açıklandı
2

Neredeyse hepimiz Elon Musk’ı tanırız. Sık sık gündemimize oturan ve şuanda dünyanın en zengin insanı olan Musk, aylık gelirini açıkladı. Bilinen serveti 218,1 milyar dolar olan Elon Musk‘ın maaşı dudak uçuklattı. Aylık geliri milyarlarca dolar olan Elon Musk maaşı ne kadar? İşte detaylar…

Tesla ve SpaceX şirketleriyle tanınan, sık sık Türkiye ve dünya gündemine oturan Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın alma girişiminde de bulunmuştu. Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, şirketlerinden aylık ne kadar maaş alıyor? Aylık geliri toplam ne kadar?

elon musk maaşı ne kadar

Tesla, SpaceX ve Neuralink şirketlerinin sahibi olan Elon Musk, 1971 yılında Güney Afrika’da doğdu. 50 yaşındaki girişimci Elon Musk, yaptığı açıklamalar ve diğer hareketleriyle sık sık gündeme geliyor. Birçok şirkete sahip olan ve birçok şirkette yatırımı olan Elon Musk’ın aylık geliri merak ediliyor tabii ki de. 2022 yılında aldığı aylık maaşı sizler için TL kuruna göre listeledik.

Dünyanın en zenginlerinin listesi her yıl Forbes tarafından yayınlanıyor. Bu yıl yayınlanan Forbes Milyarderler listesinde dünyanın en zengin insanı Elon Musk seçildi. Elon Musk’ın serveti şuanda 218,1 milyar dolar olarak bilinmektedir. Aylık maaşı ve kazancı oldukça merak ediliyor.

Elon Musk Kimdir?

28 Haziran 1971 yılında dünyaya gelen Elon Reeve Musk, Güney Afrika’da Kanadalı bir anne ile Güney Afrikalı bir babaya sahiptir. Yazılım hayatına 12 yasında Blastar isminde uzay oyununu 500 dolara satarak başlamıştır. Herkes tarafından bilinen iSpoaceX’in kurucusudur ve aynı zamanda Tesla’nın da ortaklarındandır. Günümüzdeki şartlarda Türkiye’de yasak olan Paypal’ında ortakları arasında yer almaktadır.

Bryanston Hig School’dan Pretoria Boys High School’a geçiş yapmıştır ve buradan mezun olmuştur. 17 yaşında Güney Afrika’dan ordusunda asker olamamak için ayrılmıştır.  Üniversitesi yarıda kalmıştır. Pennsylvania Üniversitesi’nin Wharton Okulu’nda ekonomi ve Bilim ve Sanat Okulu’nda da fizik lisans eğitimi almıştır.

Önemli isimlerden olan Nikola Tesla, Bill Gates gibi mucitlerden ilham alarak insanlık adına 3 konuda çalışmaya başlamıştır. Bu 3 alan; internet, temiz enerji ve uzaydır. Bu konular üzerinde çalışmalar yapmaya başlamıştır ve 1995 yılında Stanford’da fizik ve malzeme biliminde doktora yapmak istemiştir. Okula başlamasının ardından 2 gün geçtikten sonra çevrimiçi bir yazılım için eğitim hayatına son vermiştir. Zip2 için okulu bırakmıştır ve daha sonra 307 milyon dolarla bu yazılımı satın almıştır.

Elon Musk Nasıl Para Kazanıyor?

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bu kadar parayı nasıl kazanıyor sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Elon Musk, SpaceX, Tesla ve Neuralink şirketlerinin sahibidir. Bu şirketlerden aldığı maaş ile para kazanan Musk, aylık kazancıyla dudakları uçuklattı. Bu şirketlerden maaş alarak para kazanan Elon Musk, aylık kazancı ile insanları meraklandırdı. Elektrikli araç şirketi Tesla, uzay şirketi SpaceX ve nöroteknoloji şirketi Neuralink ile para kazanan Elon Musk 2022 aylık geliri haberimizde…

elon musk maaşı ne kadar, elon musk aylık geliri

Elon Musk Maaşı Ne Kadar?

Elon Musk’ın açıklanan aylık maaşı şuanda ₺91.902.174.318,00 (91 milyar Türk lirası) olarak biliniyor. Bu verilere göre Elon Musk’ın yıllık maaşı ise ₺1.102.826.091.816,00 olarak açıklandı. Forbes verisine göre 200 milyar doların üzerinde serveti olan Musk’ın maaşı dudak uçuklattı. Ancak bu değerler tahmini değerler olmaktadır. Bu nedenle Elon Musk‘ın aylık geliri net olarak bilinmiyor.

Elon Musk Günde Ne Kadar Kazanıyor?

Elon Musk günlük geliri ₺4.241.638.814,68 olarak açıklandı.

Yazı Kaynakları
Salary, Income, Net Worth: Elon Musk - 2022
Forbes Billionaires 2022: The Richest People In The World

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. elon musk aylık kazancı çok fazla

  2. elon musk aylık geliri milyar dolarlar ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir