1. Anasayfa
  2. İş Hayatı

Asgari Ücret Veren İşler (2022)

Asgari Ücret Veren İşler (2022)
0

Bu yıl açıklanan net asgari ücret 4253 TL olarak belirlendi. İşe girmek isteyen veya iş değiştirmek isteyen insanlar asgari ücret veren işler tercih ediyor. Asgari ücret, ülkemizde çalışanlara verilecek olan en düşük ücret olarak belirlendi. Asgari ücret ile çalışmak isteyen insanların girme imkanının olduğu iş yerlerini ve nasıl başvuru yapması gerektiğini tek tek anlattık.

İş bulmak elbette kolay değil. Ancak hemen tedirgin olmayın. Bilinçli bir iş arayışı, size iş bulmanızda oldukça yardımcı olur. Eğer asgari ücret veren bir işte çalışmak istiyorsanız, bu haberde bulunan işleri dikkatle okuyun.

asgari ücret veren işler

Eğer asgari ücret veren bir iş yeri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Size, asgari ücret veren iş yerlerini listeledik. Bu listede, iş yerlerine nasıl başvuru yapacağınızda bulunuyor.

Asgari Ücret Veren İşler

Asgari ücret, işçiye verilmesi zorunlu olan en düşük ücrettir. Aşağıdaki iş yerlerinde çalışmanız durumunda, size asgari ücret ödenecektir. Tabii ki bu ücretin artması da mümkün.

1Zincir Marketler

asgari ücret veren işler

Zincir marketlerde kasiyer ve diğer personellere asgari ücret ve üstü ücret ödenmektedir. Ayrıca zincir marketlerde part-time çalışarak asgari ücretin 3’te 2’si kadar da maaş almanız mümkün. Zincir marketlerde kasiyer veya mağaza görevlisi olarak çalışanlara asgari ücret ödenmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir