1. Anasayfa
  2. Kadın

Fondöten Bulaşmaması İçin Ne Yapılmalı?

Fondöten Bulaşmaması İçin Ne Yapılmalı?
0

Birçoğumuzun ilk tanıştığı makyaj malzemelerinden olan fondöten, yüzümüzün tamamına sürülür. Fondöten bulaşmaması için ne yapılmalı? sorusu yaz aylarının gelmesi ile birlikte tekrar popülerlik kazanmaya başlamıştır. Makyaj yapmayı seven fakat nem, ter, yanlış uygulamalar ve kalitesiz malzemeler nedeni ile fondöten bulaşması sorunu yaşayan kişilerin, bu sorunla başa çıkmak için dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Dayanıklı ve bulaşmayan fondöten uygulaması yapmak isteyen kişiler, makyajlarını makyaj sabitleyici ile ya da transparan bir pudra yardımı ile sabitleyerek, fondöten bulaşma sorununu ortadan kaldırmış olacaktır. Fondöten bulaşmasını engellemek için yapılması gereken bazı uygulamalarda, bulunmaktadır. Bu uygulamaları şu şekilde sıralamak mümkündür.

fondöten bulaşmaması için ne yapılmalı

Fondöten Bulaşmaması İçin Ne Yapılmalı?

Fondöten bulaşması sorununu yaşayanlar için birkaç adımda çözüm yollarını listeledik. Bu sorunu çözmek için başvurmanız gereken yollar oldukça basittir. Fondöten bulaşmasını engellemek için dikkat etmeniz gereken noktalar ve yapmanız gerekenler aşağıda listelenmektedir. Bu yöntemleri deneyerek fondöten bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

1. Makyaj Öncesi Nemlendirici Uygulamak

Fondöten bulaşmaması için yapılması gerekenlerden birisi de, makyaj öncesi cilt üzerine nemlendirici uygulamaktır. Makyaj öncesi cilt üzerine uygulanan nemlendirici hem fondötenin incelmesini, hem de makyajın cilt üzerindeki çizgilere dolmasını engellemektedir. Makyaj öncesi nemlendirilen cilt, fondöteni daha kontrollü bir şekilde hapsederek, doğal bir makyaj görüntüsü elde etmenizi sağlayacaktır.

2. Makyaj Bazı Uygulamak

Fondöten bulaşmaması için ne yapılmalı? diye düşünüyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız doğru yerdesiniz. Makyaj öncesi cilt üzerine nemlendirici uygulaması yapıldıktan sonra makyaj bazı kullanmak, bebeksi ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlayarak, fondöten bulaşma riskini de tamamen ortadan kaldıracaktır. Makyaj bazı sayesinde cilt üzerindeki yorgunluk belirtileri ortadan kalkacak, makyaj daha dayanıklı olacak ve uygulama daha canlı bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir