1. Anasayfa
  2. Genel

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Tutar?

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Tutar?
0

Saç ekimi işleminde en çok merak edilen ve saç ekimi yapan hekimlere sorulan ilk soru ”ekilen saçlar kesinlikle çıkacak mı?” oluyor. Ekilen saçların yüzde kaçı tutar? Çıkma oranı nedir? İşte detaylar…

Saç ekim işleminde yapılan kıl köklerinin deriye tutunması ve tekrar uzaması yaklaşık 5 veya 6 aylık bir süreyi kapsıyor. Saç ekimi yapıldıktan sonra herhangi bir rahatsızlık, saç dökülmesini tetikleyici bir ilaç kullanımı olmadığı sürece ekilen saçlar çıkıyor ve sağlıklı şekilde uzuyor.

ekilen saçların yüzde kaçı tutar

Ekilen Saçların Yüzde Kaçı Tutar?

Saç ekim işleminden olumlu sonuç almak işlemin doğru yapılması ile de doğru orantılıdır. Saç ekim işlemi doğru ve kurallara uygun şekilde yapıldığında ekilen saçların çıkmaması için herhangi bir sorun olmayacağı bilinmektedir.

Saç ekimi işleminden istenilen sonucun elde edilebilmesi için saç dökülmesinin nedenleri tespit edilmeli ve saç ekim tekniğine karar verilmelidir. Saç ekim tekniği ile yapılan uygulama sonucunda ekilen kıl kökleri saç derisine tutunur ve canlanmaya başlar. Canlanan kıl köklerinin uzaması için gerekli olan süre 5 aydır. 6 ay sonunda ise saçlar uzamaya ve dökülen kısımlar kapanmaya başlar.

Saç ekim işlemi yapıldığında kıl köklerinin tutunup tutunmadığını kontrol etmek ve herhangi bir sorun olmadığı konusunda kesin karar varmak için düzenli olarak kontrol yaptırılmalıdır. Bu süreç içerisinde kullanılması gereken ilaçlar var ise mutlaka hekimler bilgilendirilmelidir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir