1. Anasayfa
  2. Doğa

Evcil Hayvan Sahiplenmek Ücretsiz: Barınaktan Hayvan Almak Ücretli mi?

Evcil Hayvan Sahiplenmek Ücretsiz: Barınaktan Hayvan Almak Ücretli mi?
0

Barınaktan evcil hayvan sahiplenmek nasıl olur? Sorusu pek çok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Barınaktan evcil hayvan sahiplenmek birçok kişinin tercih ettiği bir durumdur. Hayvanların satın alınması oldukça yanlış bir davranıştır ve bunun yerine bakıma muhtaç barınakta bekleyen Hayvan dostlarımızın sahiplenilmesi daha doğru bir tercih olacaktır. Peki barınaktan hayvan almak ücretli mi?

Barınakta yaşayan hayvanlar evlerinin kıymetini daha iyi bilirler. Çünkü aslında onların bir evi yoktur ve yeni bir eve aileye sahip oldukları zaman daha mutlu olurlar. Hayvanlar insanlar ile derin bağlar kuran canlılar oldukları için bir aileye sahip olmaları onları daha çok mutlu eder ve ailelerine sadık olurlar. Sizlere duydukları sevgi ile evimize muhteşem bir enerji katarlar.

Kendimizden yola çıktığımız zaman evimizden birkaç gün uzakta kaldığımızda dahi evimizi özlüyoruz. Evimizde olduğumuz rahatlığın kıymetini anlıyoruz. İşte sahiplenilen Hayvan dostlarımız da sokaktaki yaşam koşullarının ardından yeni yaşamaya başlayacağı evin koşullarına ayak uydurmaya başlar ve artık bir yuvası olduğu için kendini mutlu hisseder. Ayrıca evdeki koşullara da hızlı bir şekilde ayak uydururlar.

Peki, barınaktan hayvan almak ücretli mi?  Barınaktan hayvan sahiplenmenin maliyeti oldukça azdır. Kar amacı ile Hayvan satışı yapan dükkanlardan satın alacağınız hayvanlara harcamanız gereken para ise oldukça fazladır. Bu sayede bütçenizi de sarsmayacak şekilde bir dost edinebilirsiniz. Bize göre eğer bütçenizden bir harcama yapmanız gerekirse bu harcamayı evcil hayvanınızda oluşabilecek problemlere ayırmanız daha mantıklı olacaktır. 

Barınakta yaşayan hayvanlar onlara aile olacak birini hep bekler. Sahiplendiğiniz hayvanlar sahibine karşı her zaman sadık olur ve saygı besler. Hatta öyle ki hissedeceğiniz bu karşılıksız sevgi size çok iyi gelecek. En stresli günümüzde bile evcil hayvanınız ile geçireceğiniz vakit sizi çok mutlu edecektir. Barınaktan Hayvan sahiplenerek bir canlının hayatını kurtarabilirsiniz. Böylece Hem kendinize bir dost edinmiş olursunuz hem de bir canlının yaşamına destek sağlamış olursunuz.

Barınaktan Kedi  Sahiplenmek

Bir kediye ev sahipliği yapmak istiyorsanız en doğrusu bir barınaktan onu alıp evinize götürmek olacaktır. Pek çok farklı yaşta ve cinste kediyi barınakta bulabilmeniz mümkündür. Üstelik barınaktaki bu canlılar sahiplenilmeyi ve güzel bir aile ortamını sabırsızlıkla beklerler. Bu sebepten dolayı da kedi sahiplenmek istiyorsanız satın almak yerine barınaklardan sahiplenmeyi tercih edebilirsiniz.

barınaktan hayvan almak ücretli mi

Barınaktan Hayvan almak ücretli mi?

Barınaktan Köpek Sahiplenmek için gerekli şartların sağlanması gerekir. Gerekli şartların sağlanması halinde barınak yetkilileri tarafından gerekli evraklar kontrol edilerek onay verilir. Barınaktan Köpek Sahiplenmek ile her şey bitmez. Bunun için kişilerin yeterli bilinç seviyesinde olması da gerekir. Kişilere köpek sahiplenme bilincinin yerleşmesi önemlidir. Onlara yeterli bakımın ve ilginin gösterilmesi önemlidir.

Tüm canlılar gibi köpekler de sağlıklı ve mutlu kalmaları için bakıma ihtiyaç duyarlar. Köpek sahiplerinin bu bilince sahip olup evcil hayvanının bakımlarını üstlenmesi gerekir. Köpekler için belirli bir zaman da ayırmak gerekir. Düzenli olarak egzersize ihtiyaç duyan bu canlılara ilgi göstermek şarttır. Köpek Sahiplenmek konusunda sabır ve sevgi de oldukça önemlidir. İnatçı davranışlar sergileyebilirler ve bu durumun sahipleri tarafından anlayışla karşılanması gerekir.

Köpeğinize ayıracağınız zaman kadar acil durumlarda onları emanet edebileceğiniz birinin olması da çok önemlidir. Evcil hayvanınızı bırakabileceğiniz kişiler ile köpeğinizin tanışıyor olması vakit geçirmiş olması önemlidir. Böylece oluşabilecek yabancılaşmanın önüne geçebilirsiniz. Bir de veteriner hekim kontrollerini düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekir.  Gelişimleri ve sağlıkları için hekim kontrolü gereklidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir