1. Anasayfa
  2. Genel

At Kılı Fırçası Nedir? Ne İşe Yarar?

At Kılı Fırçası Nedir? Ne İşe Yarar?
0

At Kılı Fırçası aslında çok eski zamanlardan itibaren kullanılan ancak günümüzde trend olan bakım ürünlerinden biridir. Kuru fırçalama tekniği ile güzellik rutinleri arasında yerini almıştır. Gün içerisinde kendinize ayırdığınız vaktin bir kısmında kuru fırçalama işlemi yaparak yumuşak ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmanız bu fırça sayesinde mümkün hale geliyor.

At Kılı Fırçası kullanımı sayesinde selülit ve çatlaklardan kurtulup istediğiniz formda muhteşem bir vücuda sahip olabilirsiniz. Yaz mevsimi geldiğinde artık daha kısa kıyafetler tercih edilmeye başlanmıştır. Şortlar, etekler, bikini ve mayolar gidilmeye başlandığına göre sıra muhteşem bir görünüme sahip olmaya geliyor. Bu uygulamayı kendinize bir rutin haline getirerek yaza muhteşem bir giriş yapabilirsiniz!

At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?

At Kılı Fırçası ile yapılan kuru fırçalama vücudun her yerine farklı bir sistem ve baskı ile uygulanmalıdır. Özellikle ciltte bulunan ince deri kısımlarına nazik bir şekilde uygulama yapılırken kalın yapıdaki deri kısımlarına ise baskı yapılmalıdır. Cildinize doğru bir uygulama yapmak için ilk önce tamamen kurulanın.

Fırçayı kullanmaya ayak bildiğinizden kalbinize doğru gidecek şekilde başlamanız gerekmektedir. Daha sonra dairesel hareketler yaparak fırçayı cildinizde gezdirmeye devam etmelisiniz. Ayak ve bacaklarınızı yeterince firmalarımdan sonra kollarınıza da aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Aşağıdan başlayacak şekilde koltuk altınıza doğru bir fırçalama gerçekleştirmelisiniz.

At Kılı Fırçası kullanmaya yeni başladıysanız eğer ilk uygulama esnasında fazla baskı yapmamanız daha sağlıklıdır. Cildinizde yara, dökülme ya da sedef gibi hastalıklar bulunuyorsa bu bölgelere kesir fırça ile uygulama yapmamalısınız. Genellikle sabahları uygulama yapılması tavsiye edilen şeklidir.

At Kılı Fırçası Faydaları

Çevrenizde mutlaka At Kılı Fırçası kullananlar olmuştur. Bu fırça vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Aynı zamanda tek başına kullanılabildiği gibi vücut yağı ile birlikte de kullanılabilmektedir. Cildinizi ölü derilerden arındırdıktan sonra da mutlaka duş almalısınız.

At Kılı Fırçası faydaları arasında kan dolaşımını hızlandırma özelliği bulunur. Kullanımdan sonra cildinizde kızarmalar meydana gelebilir. Ancak bu durum olumsuz bir durum değil kan dolaşımının arttığını gösteren bir durumdur. Böylece cildiniz temizlenir ve parlar. Ölü derilerden ve günün yağından kirimden kurtulabilirsiniz. Sonuç olarak daha pürüzsüz bir cildiniz olur.

At Kılı Fırçası bir rutin haline getirilirse doğal enerji artışını da sağlar. Pek çok kişi bu fırça ile yapılan düzenli fırçalama sonucunda olumlu etkilerini gördüğünü dile getirmiştir. Gerçekleştirilen rutin sayesinde daha dolgun bir cilde ve selülitlerden kurtulmuş bir vücuda sahip olmanız mümkündür.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir