1. Anasayfa
  2. Genel

AFAD Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

AFAD Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
0

Bugün tüm kullanıcıların telefonlarına gereksiz bir hayati uyarı gönderilmesinin ardından, insanlar AFAD uyarılarını kapatmayı istedi. AFAD tarafından acil durumlarda gönderilen bildirimleri kapatmak mümkün. AFAD bildirimleri nasıl kapatılır? İşte detaylar…

Geçtiğimiz saatlerde AFAD, “hayati uyarı bildirimi” adı altında bir acil durum uyarısı gönderdi ve insanlar oldukça tedirgin oldu. AFAD uyarılarını almak istemeyenler ise bu bildirimlerin nasıl kapatılacağını öğrenmek istiyor. AFAD bildirimlerini kapatma işlemi oldukça basittir. Bu nedenle birkaç adımda AFAD uyarılarını kapatmak mümkün.

afad bildirimleri nasıl kapatılır

Yukarıda gördüğünüz bildirim, geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı. AFAD tarafından tüm kullanıcılara gönderilen bu bildirim, birçok kullanıcıyı tedirgin etti. Bu nedenle bildirimleri kapatmak isteyen kullanıcılar da oldu. Bildirimleri kapatmak isteyenler için detaylar burada.

AFAD Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

AFAD bildirimlerinin, Android ve IOS cihazlarda görülmesi mümkün. Her iki işletim sisteminde de farklı yöntemler ile AFAD bildirimleri kapatılabilir. Bunu yapmak için önerdiğimiz adımları izleyin. Böylece acil durum bildirimlerini kolaylıkla kapatmanız mümkün. Ancak ne olursa olsun, bu bildirimlerin açık olmasını öneririz. Yine de sizin tercihiniz; işte kapatma yöntemleri.

AFAD bildirimlerini Android işletim sistemlerinde nasıl kapatırsınız?

  1. Cihaz ayarlarına girin

    Cihazınızın ayarlar uygulamasını açın.

  2. Acil durum uyarıları bölümüne girin

    Bu kısmı bulmak için ayarlar uygulamanızın arama kısmına “acil durum” yazın ve “Acil durum uyarıları” bölümüne tıklayın.

  3. Acil durum uyarılarını kapatın

    Bu kısımda bulunan olağanüstü tehlikeler ve ciddi tehlikeler ayarlarını kapatın. Böylece AFAD’dan acil durum uyarısı almayacaksınız.

IOS cihazlar içinde bu yöntem aşağı yukarı aynıdır. Acil durum uyarılarını kapatmak için aynı şekilde ayarlara girerek acil durum ayarlarını kapatın. Böylece artık uyarı ve bildirim almayacaksınız. Ancak yine de bu bildirimleri aktif tutmanızı öneririz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir