1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Twitter Circle Nasıl Kullanılır? Twitter Yakın Arkadaşlar Özelliği

Twitter Circle Nasıl Kullanılır? Twitter Yakın Arkadaşlar Özelliği
0

Bilindiği üzere en popüler sosyal medya platformları arasında ilk onda yer alan Twitter, sürekli olarak yeni güncellemeler alıyor. Son zamanlarda pek çok özelliğini duyuran ve uygulayan Twitter, bu kez de yakın arkadaşlar özelliğini sundu. Twitter yakın arkadaşlar özelliği ile paylaştığınız tweeti yalnızca seçtiğiniz kişiler görebilecek. Peki Twitter Circle nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Yakın arkadaşlar özelliğine aslında çokta yabancı değiliz. Neredeyse tüm platformlarda buna benzer bir özellik mevcut. Şimdi ise Twitter bu özelliği kullanıcılarına sunacak. Twitter, Circle ismini verdiği bu özellik, bazı kullanıcılar için kullanıma sundu. Bu nedenle eğer cihazınızda Twitter yüklü ise, güncelleme yaparak bu özelliğin size de sunulup sunulmadığını kontrol etmeniz mümkün.

twitter circle nasıl kullanılır

Twitter’ın sunduğu Circle özelliği, birçok kullanıcı tarafından beğeni gördü. Bu özelliği kullanmak için uygulamayı güncellemeniz gerekli. Çünkü özellik henüz yeni kullanıma girdi.

Twitter Circle Nedir?

Twitter Circle, Instagram yakın arkadaşlar benzeri bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, paylaştığınız tweetleri yalnızca seçtiğiniz kişiler görebilir. Circle, listeye eklediğiniz Twitter kullanıcılarına özel tweetler paylaşmanızı sağlıyor. Oldukça kullanışlı olan bu özellik, Twitter kullanıcılarının bir çoğu tarafından ilgi gördü. Ancak tüm kullanıcılarda görülmediği bildiriliyor. Yakın zamanda herkes tarafından kullanılacağı tahmin ediliyor.

Twitter Circle Nasıl Kullanılır?

Twitter, kullanıcılarının yalnızca seçtiği kişilere özel tweetler paylaşmasını sağlayan Circle özelliğini kullanıma sundu. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

 1. Twitter uygulamasını güncelleyin.

  Uygulama mağazanızdan Twitter’ı güncelleyin.

 2. Twitter’a girin

  Twitter uygulamasını açın.

 3. Yeni tweet oluşturun

  Sağ altta bulunan yeni tweet oluşturma butonuna tıklayın.

 4. Kimlerin görebileceğini seçin

  Twitter Circle seçeneğini açın ve Circle listenizi oluşturun. Yakın arkadaşlarınızı bu listeye ekleyebilirsiniz.

 5. Tweeti yayınlayın

  Tweetinizi yayınladığınızda yalnızca seçtiğiniz kişiler görüntüleyecek.

twitter circle nasıl kullanılır

Bu özelliği kullanmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Yalnızca uygulamanın son sürümünü kullanmanız yeterli. Bu özellik ile birlikte 150 kişiye kadar yakın arkadaş seçmeniz mümkün. Ayrıca her tweet için farklı kullanıcılar seçme imkanınızda var. Dolayısıyla bu özellik sayesinde istediğiniz kişiye gönderme yapmanız mümkün…

Ancak eski sevgilinize gönderme yapmadan önce sizi uyaralım; Twitter Circle ile bir Tweet paylaştığınızda, o tweeti görüntüleyenler tarafından “Yalnızca Twitter Circle’daki kullanıcılar bu tweet’i görüyor” bilgilendirmesini görecek.

Twitter, bu güncellemesini kendi hesabında yayınladı. Fakat kullanımına dair bir açıklama yapmadı. Yalnızca özelliği tanıtan bir video yayınlayan Twitter, paylaşımı Twitter Safety hesabından yaptı. Ancak yine de bu özelliğe dair birçok bilgiye sahibiz. İşte o paylaşım;

Twitter’ın yaptığı güncellemeler hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyoruz. Yorumlar kısmında bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir