1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Oje Kaç Dakikada Kurur? Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri

Oje Kaç Dakikada Kurur? Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri
0

Profesyonel bir şekilde manikür yapılmış tırnaklar tabii ki de oldukça dikkat çekici. Ancak evden acilen çıkmanız ya da bir yere yetişmeniz gerekebilir. Bu durumda ojenizi hızlıca kurutmak zorunda kaldığınızda, hızlı oje kurutma yöntemlerine başvurursunuz. “Oje kaç dakikada kurur?” sorusu bu gibi durumlarda merak ediliyor. Ancak ne yazık ki, normal bir durumda ojeniz acelenize yetişemez. Peki ojenizi nasıl hızlı kurutursunuz?

Tırnak bakımı için son derece gösterişli olan oje, biz kadınların vazgeçilmezlerindendir. Öyle ki bazılarımız oje sürmeden dışarıya çıkamıyor. Tırnaklarımızın kusursuz görünmesini hepimiz isteriz. Fakat bazen ojelerimiz hemen kurumuyor. Ojemizi hızlıca kurutmaya ihtiyacımız olduğunda başvurabileceğimiz bazı yöntemler var.

Oje Kaç Dakikada Kurur?

Tırnağınıza sürdüğünüz ojelerin birçoğunun tamamen kuruması, genelde 1 saatten kısa sürmektedir. Bazı ojeler 15 dakika gibi kısa bir sürede kuruyabiliyor. Ancak yine de, ojenizin hemen kurumama ihtimali de var. Hele ki acele ettiğinizde nedense bir türlü kurumaz o oje. Bu yüzden bazı yöntemlere başvurmanız gerekir. Aceleniz varken ojenizi daha kısa sürede kurutmanız gerekiyor. Dolayısıyla hızlı oje kurutma yöntemlerini denemek tek çare. Bu yöntemler tırnaklarınızın sağlının bozulmasına neden olmaz.

oje kaç dakikada kurur

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bir ojenin kuruması bazı zamanlarda uzun sürüyor. Diyelim ki patronunuz sizi acilen işe çağırdı. Tam da 5 dakika önce yeni aldığınız ojeyi deniyordunuz. Evden hemen çıkmanız gerekiyor fakat ojeniz hala kurumadı. Bu durumda yapmanız gereken şeyler işte burada. Sadece birkaç yöntemde ojenizi daha hızlı kurutun.

Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri

Her ne kadar aceleniz de olsa, yanlış hareketler ile tırnaklarınızın sağlığına zarar vermemelisiniz. Bu nedenle tırnaklarınızın sağlığını bozmayacak yöntemlere başvurun. Bu yöntemler size zaman kazandırmak için yeterli olacaktır. Ojenizin kuruma süresini 15 dakikanın altına indirmenize katkı sağlarlar.

1. Buzluğu Kullanın

Ojenizi sürdükten hemen sonra, buzdolabınızın dondurucu kısmına ellerinizi koyun ve bir süre bekleyin. Bu yöntem yeni sürdüğünüz ojenin daha kızlı kurumasına katkı sağlayacaktır. Kısa bir süre içerisinde ojeleriniz kuruyacak ve yetişmek istediğiniz yere hızlıca gidebileceksiniz. Bu yöntem hızlı oje kurutma yöntemlerinin en kolayıdır.

2. Fön Makinasını Kullanın

Fön makinasını kullanarak tırnaklarınıza soğuk hava üfletin. Bu yöntem oldukça kolay ve hızlıdır. Ojelerinizi normalden daha hızlı kurutur ve tırnak sağlığınıza da herhangi bir zarar vermez. Bu yöntemi kullanarak da ojenizi çok daha hızlı kurutabilirsiniz. Ancak fön makinanızın en düşük ısı ayarında olduğunu kontrol etmeden bu işleme başlamayın. Bu arada uyaralım, fön makinasını tırnaklarına çok yakın tutarsan ojelerin kabarabilir ve bozulabilir.

3. Buzlu Su Kullanın

En bilindik yöntemlerden biri de budur herhalde. Hatta kime sorsanız size bu yöntemi önerebilir. Buz ve su dolu bir kaba elinizi sokun ve 1-2 dakika bekletin. Bu yöntem ile ojeniz daha hızlı kurur. Çünkü soğuk ojenin kurumasında faydalıdır. Ancak burada da bir uyarımız var; ojeni sürer sürmez bu yöntemi deneme. Ojen biraz olsun kurumuş olmalı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap