1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Whatsapp Avatar Oluşturma Özelliğini Duyurdu: 3D Avatar Geliyor

Whatsapp Avatar Oluşturma Özelliğini Duyurdu: 3D Avatar Geliyor
0

Birçoğumuzun Snapchat ile tanıdığı Avatarlar, son zamanlarda tüm sosyal medya platformlarında görünmeye başladı. Facebook ve Instagram bu özelliği kullanıcılarına sundu. Meta şirketinin bir diğer platformu olan Whatsapp, bu özelliği kullanan uygulamalar arasına girdi. Artık Whatsapp avatar oluşturma mümkün. Kendi avatarınızı oluşturmanızın yanı sıra, bu avatarı üç boyutlu kullanmanız da mümkün olacak.

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da da bu özellik mevcut. Ancak henüz üç boyutlu bir kullanım söz konusu değil. Whatsapp, getireceği bu güncelleme ile birlike, avatarınızı üç boyutlu olarak kullanmanızı da sağlayacak. Ayrıca Meta şirketinin tüm platformlarında aynı avatarı kullanmanızın mümkün olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda bu avatarları görüntülü aramalarda kullanabileceksiniz.

whatsapp avatar oluşturma

Bir sonraki beta sürümünde test edilmesi beklenen avatarlar, sizi temsil edecek. Kendinize uygun bir avatar oluşturarak Whatsapp profilinizde kullanmanız mümkün olacak.

Whatsapp Avatar Oluşturma

Avatar özelliğini duyuran Whatsapp, uygulamasında kendi avatarınızı oluşturmanız oldukça kolay. Aşağıdaki adımları izleyerek Whatsapp avatarınızı oluşturmanız mümkün. Birkaç adımda kendi üç boyutlu avatarınızı oluşturabilirsiniz.

  1. Whatsapp’a girin

  2. Ayarlara girin

  3. Profilinize girin

  4. Avatar kısmına girin

    whatsapp avatar oluşturma

  5. Kendi avatarını oluştur butonuna tıklayın

  6. Avatarınızı oluşturun ve kaydedin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir