1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Telefonum Sessizde Kayboldu – Sessizde Kalan Telefon Nasıl Bulunur?

Telefonum Sessizde Kayboldu – Sessizde Kalan Telefon Nasıl Bulunur?
1

Gün içerisinde sık sık telefonumuzu elimize alırız. Hatta çoğu zaman yanımızdan hiç eksik etmeyiz. Ancak bazen telefonumuzu nereye koyduğumuzu unutabiliyor ve telefonumuzu kaybedebiliyoruz. Bu gibi durumlarda akla gelen ilk yöntem, başka bir telefondan kaybolan telefonu aramaktır. Fakat eğer telefon sessizde ise, bu yöntemle bulmanız imkansız oluyor. Eğer telefonum sessizde kayboldu, nasıl bulurum diyorsanız, burada bulunan yöntemleri denemelisiniz. Sessizde kalan telefon nasıl bulunur? İşte detaylar…

Telefonumuzu evde, işte veya başka bir mekanda kaybetmek, hepimizin başına en az bir kez gelmiştir. Bu durumda yapılan ilk şey, arkadaşımızın veya yanımızdaki birinin telefonundan kendi telefonumuzu aramaktır. Ancak eğer telefonu sessizde kullanan biriyseniz, telefonunuzu bu yöntemle asla bulamazsınız. Ancak yine de korkmayın, çok basit bir yöntem daha var.

telefonum sessizde kayboldu, sessizde kalan telefon nasıl bulunur

Her işimizi kolaylaştıran teknoloji, kaybolan telefonlar içinde oldukça etkili. Telefonunuzu uzaktan kontrol etme, sessizde olsa dahi telefonun zil sesini çaldırma ve çalınan telefona format atma şansınız var. Bu sayede sessizdeyken kayboldu diyenler, kolayca telefonunu bulabiliyor. Telefon sessizde kayboldu, şimdi ne yapmalı?

Telefonum Sessizde Kayboldu

Genelde telefonu sessizde kullanan biriyseniz, telefonunuz kaybolduğu zaman onu arayarak bulmak imkansız oluyor. Bu durumda izlenmesi gereken bir yol daha var. Eğer Android kullanıyorsanız Cihazımı Bul, IOS kullanıyorsanız iCloud iPhone’mi Bul servisini kullanın. Bu servisleri kullanarak telefonunuzun nerede olduğunu görebilir ve telefonunuzu sessizde olsa bile çaldırabilirsiniz.

Telefonunuz kayıp olduğunda, eğer sessizde ise bu servislere giriş yapıp cihazınızı seçin. Böylece kaybolan telefonunuzu kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. Bu servis, telefon sessizde olsa bile çalışır ve rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak eğer telefonunuz kapalı ise bu durumda yapacak pek de bir şey kalmıyor.

Sessizde Kalan Telefon Nasıl Bulunur?

Sessize aldığınız telefon kaybolduğu zaman, Cihazımı Bul veya iPhone’mi Bul servislerini kullanabilirsiniz. Sessizde kaybolan Android telefonu bulmak için şu yöntemleri deneyin;

 1. Cihazımı Bul’a girin

  telefonum sessizde kayboldu

 2. Telefonunuzda açık olan Google hesabına giriş yapın
  Cihazımı Bul’da telefonunuzda açık olan Google hesabına giriş yapın. Bu şekilde hesabınızda açık olan telefonları görüntülersiniz.

  android sessizde kalan telefon nasıl bulunur

 3. Telefonunuzu seçin

  resim_2022-05-20_203733530

 4. Sesi Çal butonuna tıklayın

  Bu butona tıkladığınızda telefonunuz 5 dakika boyunca çalacaktır. Siz telefonunuzu bulunca ses otomatik olarak kapanacak.

Sessizdeyken kaybolan Android telefonu, bu şekilde kolaylıkla bulun. Çok fazla vakit kaybetmeden, hızlı ve kolay bir şekilde kaybolan telefonu bulduk. Ancak iPhone’ler için bu yöntem geçerli değil tabii ki. Eğer iPhone kullanıyorsanız ve telefonunuz sessizdeyken kaybolduysa, bu sefer kullanmanız gereken servis Cihazımı Bul değil, iPhone’mi bul olacaktır.

iPhone Sessizde Kayboldu

Sessizdeyken kayıp olan iPhone telefonunuzu iPhone’mi Bul servisini kullanarak bulmanız gerekmektedir. Cihazımı Bul’u kullanarak Android telefonların bulunmasının kolay olduğu kadar, kaybolan iPhone cihazları bulmakta oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken belirttiğimiz servise girip, Apple kimliğinizi girmeniz. Bu şekilde iPhone telefonunuzu uzaktan kontrol edin. Telefonunuzun zilini çaldırın ve nerede olduğunu görün.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. sessizde kaybolan telefon nasıl bulunur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.