1. Anasayfa
  2. Teknoloji

TikTok, Süre Sınırı Özelliğini Duyurdu: Mola vermeniz için uyaracak

TikTok, Süre Sınırı Özelliğini Duyurdu: Mola vermeniz için uyaracak
0

Son zamanların en popüler platformlarından birisi olan TikTok, yeni özelliğini duyurdu. Aslında çokta özgün olmayan süre sınırı özelliği, Instagram gibi platformlarda zaten mevcuttu. Ancak yine de TikTok süre sınırı özelliği de gecikmedi. Böylelikle artık TikTok biraz mola vermeniz için sizi uyaracak. Belirlediğiniz süre dolduğunda telefonu bırakmanız için TikTok’tan uyarı alacaksınız.

Eğer aktif bir Instagram kullanıcısı iseniz, “hareketlerin” özelliğinden haberdarsınızdır. Bu kısımdan Instagram‘da geçirdiğiniz süreyi görebilir ve kendinize bir sınır koyabilirsiniz. Böylece Instagram bu sınıra ulaştığınızda sizi uyarır. Şimdi ise bu özelliğin aynısı Tiktok platformuna da geliyor. Tiktok için belirlediğiniz sınıra ulaştığınızda ufak bir uyarı alacaksınız.

tiktok süre sınırı

Bu özellik sayesinde Tiktok, uygulamada geçirdiğiniz süreyi daha detaylı olarak size sunmaya başladı. Aynı zamanda 10, 20 ve 30 dakikalık seçenekler arasından kendinize bir sınır belirlemeniz mevcut. Tabii ki bu sınırı kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Tiktok Süre Sınırı Nasıl Kullanılır?

  1. Tiktok’a girin

  2. Ayarlara girin

  3. Ekran süresi molası kısmına girin

  4. Çıkan seçenekler arasından kendinize bir sınır belirleyin

Bu adımların ardından Tiktok’ta kendinize bir sınır belirlemeniz mümkün. Belirlediğiniz süre kadar Tiktok’ta vakit geçirdiğinizde uygulama sizi uyarır ve mola vermeniz gerektiğini bildirir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir