1. Anasayfa
  2. Genel

Instagram Mavi Tik ile Para Kazanma: Mavi Tik Para Kazandırır Mı?

Instagram Mavi Tik ile Para Kazanma: Mavi Tik Para Kazandırır Mı?
0

Instagram hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de, “Mavi tik ile para kazanılıyor mu?” sorusunun cevabı olmuştur. Instagram mavi tik olan hesaplara para veriyor iddiaları birçok yerde söylenmektedir. Peki gerçekten Instagram mavi tik ile para kazanma mümkün mü? Mavi tik para kazandırıyor mu? İşte detaylar…

Günümüzde neredeyse hepimiz sosyal medya kullanıyoruz. Özellikle de Instagram kullanmayanımız yok denecek kadar az. Bu platformda para kazanmakta mümkün tabii ki. Ama mavi tik ile para kazanma diye bir şeyin olduğu da söyleniyor.

Instagram mavi tik ile para kazanma

Mavi tik olan hesaplara Instagram’ın para ödediği ve buna benzer birçok iddia sosyal medyada konuşuluyor. Uzun zamandır devam eden bu iddia, tamamen yanlıştır. Instagram, mavi tik alan kullanıcılara herhangi bir ödeme yapmaz.

Instagram Mavi Tik İle Para Kazanma

Baştan söyleyelim; böyle bir şey söz konusu değil. Instagram, mavi tiki yalnızca o hesabın gerçekliğini doğrulamak için verir. Kişisel bir hesap ise gerçekten o kişiye ait olduğunu veya bir marka hesabı ise o markaya ait olduğunu doğrulamak için Instagram mavi tik verir. Dolayısıyla Instagram’da mavi tiki olan hesaplara herhangi bir ödeme yapılmıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir