1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sosyal Medya’nın Yeni Yıldızı Yonas Mers Hakkında Her şey!

Sosyal Medya’nın Yeni Yıldızı Yonas Mers Hakkında Her şey!
0

14 Eylül 2001 tarihinde Aydın’da dünyaya gelen sosyal medyada “Yonas Mers” adıyla bilinen Yonas Mers, Aydın / Didim’de Yaşamaktadır.

14 Eylül 2001 tarihinde Aydın’da dünyaya gelen sosyal medyada “Yonas Mers” adıyla bilinen Yonas Mers, 12 yaşına kadar Aydın / Yeniköy’de yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte Didim’e taşındı. İlk ve orta öğretimini YeniKöy’de tamamlayan Yonas; sırasıyla Şehit Soner Turan İlk ve Ortaokulun’da okudu. Lise hayatı Didim Anadolu Meslek Ve Kız Meslek Lisesin’de başlasa’da eğitimini yarıda bırakarak Açık Lise’den mezun oldu.

Boyu 1.82’dir. Eski işi olan aşçılığı YouTube içerikleri üretmek için bırakmıştır. Hobileri; Puzzle yapmak, şarkı yapmak, film senaryoları yazmak, yüzmek ve bisiklet binmektir. En sevdiği yemeği seçemediğini söyleyen Yonas, tatlı olarak favorisi kazandibi ve dondurmadır.
Takipçilerine büyük bir değer veren Yonas Mers, “Onlara hayallerinin peşlerinden koşmalarının gerektiğini” sürekli söylediğini, bazen yanlız hissetmemeleri için saatlerce mesajlaştığını da söylemiştir

Küçüklük hayali oyunculuk olan Yonas, bir çok ajansla görüşmesine rağmen bir türlü rol teklifi almaz. Ta ki evde canı sıkıldığı için TikTok videoları çekerken teklif gelene dek. Oyunculuk teklifi alan Yonas, bu teklifi kabul etmez ve kendi yolunu çizeceğini söyler ve o gün ilk TikTok videosu patlar. Yonas, ard arda patlayan içeriklerinin getirdiği fırsatı en iyi şekilde değerlendirir ve 5 ay gibi bir süre’de 100 bin takipçiye ulaşır. 13 yaşından beridir içerik ürettiği YouTube’a da bu fırsatla tekrar geri döner ve kanalını çok hızlı bir sekilde büyütür.

YouTube macerasına 2014 yılında Burak Oyunda’dan esinlenerek “Benim’de böyle bir kitlem olmalı” der ve başlar. Şansı uzunca bir süre yaver gitmeyen Yonas, 7 senelik YouTube macerasında TikTok için çektiği skeçleri yeni açtığı kanal’a atmasıyla birlikte bir ivme yakalar. 4 ay’dan kısa bir sürede 100 bin aboneye ulaşır. 2021 – 2022 yılları arasında çok çabuk ünlenen Yonas Mers’in bu sene “En iyi çıkış yapan YouTuber ödülünün” sahibi olacağı düşünülüyor.

Sosyal medya’nın yeni komedyeni olarak adlandırılan Yonas Mers. YouTube üzerinde “Yonas Mers” ve “Yonas Mers Vlog” ismindeki kanallarından ve TikTok, Instagram @yonasmers hesaplarından’da sıkça videolar paylaşıyor.

YouTube: https://www.youtube.com/c/YonasMers2
https://www.youtube.com/c/YonasMersVlog
Instagram: https://www.instagram.com/yonasmers/
TikTok: https://www.tiktok.com/@yonasmers?lang=tr-TR
Twitter: https://twitter.com/yonasmers?t=mc7JzTzzqSoJnogK6Bpd_Q&s=09

Yazar Hakkında

Yorum Yap