1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Instagram Gönderiyi Başa Tutturma Özelliğini Sundu

Instagram Gönderiyi Başa Tutturma Özelliğini Sundu
0

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan ve milyarlarca kullanıcısı olan Instagram, geçtiğimiz haftalarda biz özelliğini tanıttı. Bu özellik Instagram’da paylaştığınız gönderiler arasından bir gönderiyi profilinizin en üstüne sabitlemenizi sağlıyor. Instagram gönderiyi başa tutturma özelliğini tüm kullanıcılarına sundu.

Instagram‘da neredeyse hepimiz birçok fotoğraf ve video paylaşımı yapıyoruz. Ancak bu platformda Twitter‘da olduğu gibi bir gönderiyi profilinizde en üste sabitlemenizi sağlayan bir özellik yoktu. Yeni eklenen gönderiyi başa tutturma özelliği ile artık bu mümkün olacak.

instagram gönderiyi başa tutturma

Birkaç hafta önce duyurulan ve bugün kullanıma sunulan bu özellik sayesinde, sayfalar ve kişisel hesaplar beğendikleri veya seçtikleri bir gönderiyi profillerinin en üstüne sabitleyebilecekler. Böylece önemli bir gönderi aşağılarda bir yerde kalmayacak. Birçok sosyal medyada bulunan bu özellik artık burada da var.

Instagram Gönderiyi Başa Tutturma Nasıl Yapılır?

Instagram’da seçtiğiniz gönderiyi başa tutturmak için ilk olarak gönderiyi açın ve sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan menüden “en üste sabitle” butonuna tıklayarak gönderinizi profiliniz en üstüne sabitleyin. Böylece seçtiğiniz gönderi siz oradan kaldırana kadar en üstte kalacak. Ancak ne yazık ki, yalnızca 1 gönderiyi sabitleyebilirsiniz.

  1. Instagram’a girin

  2. Sabitlemek istediğiniz gönderiyi seçin

  3. Gönderinin sağ üstünde bulunan üç nokta işaretine tıklayın

  4. En üste sabitle butonuna tıklayın

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda, gönderi artık profilinizin en üst kısmında görünür. Dolayısıyla önem verdiğiniz bir gönderiyi en üste koymanız mümkün. Ancak maalesef yalnızca 1 gönderi en üste sabitleniyor. Bu nedenle sabitlenecek olan gönderiyi iyi seçmelisiniz. Eğer sabitlenen gönderiyi kaldırmak isterseniz, tekrar aynı gönderiye girin ve aşağıdaki adımları uygulayın. Böylelikle gönderinin sabitlenmesini kaldırabilirsiniz.

  1. Sabitlenen gönderiye girin
  2. Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın
  3. Sabitlemeyi kaldır butonuna tıklayın
Şuraya da bir göz atın:
thumbnail
Önerilen Yazı
Instagram Kullanıcı Bilgilerini Paylaşıyor mu?

Sonuç olarak, Instagram’da artık seçtiğiniz bir gönderiyi kolaylıkla başa tutturmak mümkün. Bu nedenle, örneğin bir çekiliş gönderisi veya reklam gönderisi sizin için önemliyse, bunu başa tutturmanız işinize yarar. Bu özellik beta kullanıcılarının ardından tüm Instagram kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale getirilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir