1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Facebook Arkadaş Önerileri Karşılıklı mı?

Facebook Arkadaş Önerileri Karşılıklı mı?
0

Günümüzde eskisi kadar olmasa da popülerliğini devam ettiren Facebook, Meta şirketine ait sosyal medya platformlarından birisidir. Facebook, insanlarla tanışmaya ve arkadaşlarınızı eklemeye yarıyor. Bu platformda da her sosyal medya platformunda olduğu gibi arkadaş önerileri var. Facebook size eklemeniz için yeni arkadaşlar önerir. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? Facebook arkadaş önerileri karşılıklı mı?

Zamanında hepimiz en az bir kez Facebook kullanmışızdır. Ancak son yıllarda Facebook popülerliğini kaybetti. Yine de hala Facebook kullanan milyonlarca insan bulunmakta. Facebook‘un sunduğu arkadaş önerileri, tanıyor olabileceğiniz kişileri size önerir. Böylece daha fazla insanla Facebook’tan iletişim kurabilirsiniz. Örneğin Facebook size Facebook kullanan diğer arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı önerir. Peki nasıl oluyor da Facebook bunları öneriyor?

facebook arkadaş önerileri karşılıklı mı

Sosyal medyanın devlerinden olan Facebook’a üye olduğunuzda, tanıyor olabileceğiniz kişileri Facebook size önerir. Peki bu arkadaş önerileri karşılıklı mı? Facebook’ta size önerilen kişinin hesabında da siz öneriliyor musunuz? İşte detaylar…

Facebook Arkadaş Önerileri Karşılıklı mı?

Hayır, arkadaş önerileri iki tarafa da aynı şekilde sunulmaz. Facebook, size tanıyor olabileceğiniz kişileri önerirken rehberinize ve eklediğiniz arkadaşlarınıza bakıyor. Rehberinizde bulunan kişilerin Facebook hesaplarını ve eklediğiniz arkadaşlarınızın arkadaşlarını size önerir. Yani arkadaş önerileri karşılıklı değildir. Herkes için farklı insanlar önerilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap