1. Anasayfa
  2. Haberler

Datça’yı Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

Datça’yı Özel Kılan Detaylar Nelerdir?
0

Muğla; Antalya ve İzmir ile beraber Türkiye’nin tatil cenneti olarak adlandırılabilecek bir şehirdir. Datça; Muğla’nın bir ilçesi olmakla beraber denizi, tarihi ve doğal güzellikleri, havası ve oksijen deposu ortamıyla dikkat çeker. Siz de bu yaz Datça’ya gelmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak, cennetten farksız bu ilçeye gelmeden evvel datca otelleri için erken rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede, hem yer bulma sıkıntısı yaşamazsınız hem de yaz aylarına kıyasla çok uygun bir ücret ödersiniz.

Datça’da Ne Yapılır?

Datça; bünyesinde barındırdığı güzellikleriyle fark yaratıyor. Gelin, yolu Datça’ya düşen herkesin yapması gereken aktivitelerden bahsedelim!

  • Akdeniz ve Ege’nin tüm özelliklerini barındıran Datça; bilhassa yöresel ürünleri ile dikkat çekiyor. Datça’da yöresel ürünlerin satıldığı çok fazla pazar bulunuyor. Siz de tatiliniz sırasında bu pazarlardan birisini gezebilir ve bilhassa buraya özgü bal ve bademi satın alabilirsiniz. Hatta, yalnızca burada bulabileceğiniz bademli gazozu içebilirsiniz.
  • Datça; tatil olanakları bakımından Bodrum, Marmaris veya Fethiye’den eksik kalmaz. İstediğiniz takdirde günübirlik olarak düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu sayede, Datça’nın eşsiz güzellikteki koylarını keşfedebilirsiniz.
  • Hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi haline gelen Datça; sosyal açıdan da harika bir ilçe! Yolunuz Şubat ayında Datça’ya düştüğü takdirde buraya özgü Badem Çiçeği Festivali’ne katılabilirsiniz. Söz konusu festivale özgü olarak Datça merkezde çok sayıda konser düzenlenir. Bunun yanı sıra, hediyelik eşya satan dükkanlara duyulan talep de bir hayli fazladır.
  • Haziran, Temmuz veya Ağustos ayında bu ilçeye geldiyseniz şanslısınız! Çünkü, sizi her bir detayına hayran kalacağınız Palamutbükü Koyu bekliyor. Burası; Datça’nın denize girilebilecek en güzel noktası! Ayrıca, çevresinde çok sayıda işletme bulunuyor.
  • Kurubük; tıpkı Palamutbükü Koyu gibi deniziyle dikkat çeken bir yer! Muğla’nın en güzel koylarından birisi olarak gösterilir. İdeal sıcaklığa sahip tertemiz denizi ile fark yaratır.
  • Son olarak, Eski Datça’dan bahsedelim! Ünlü şair Can Yücel’in ölmeden evvel yaşadığı evi de bünyesinde barındıran Eski Datça; hem rengarenk sokakları hem de 90’lı yılları anımsatan havasıyla öne çıkar.

Datça’nın En Popüler Otelleri

Datça; yaz aylarında dünyanın farklı yerlerinden gelen kişileri ağırlıyor. Datça otelleri; erken rezervasyon olmadığı takdirde yer bulmanın imkansız olduğu konaklama seçenekleridir.

  • Payam Butik Otel: Uygun fiyatlı datca otelleri arasındadır. Az sayıdaki oda seçenekleri sayesinde sıcak ve samimi bir hava yaratır. Ücretsiz kahvaltı ve internet gibi hizmetleri mevcuttur.
  • Datça Bağ Otel: Beş özel oda ve bir de deluxe süit barındıran bu otelin manzarasına hayran kalacaksınız. Otelin odalarında müşterilerin ihtiyacı olan her şeye yer verilmiştir.
  • Eski Datça Evleri Mini Otel: Taş sokakları ve taş evleri ile fark yaratan bu otel; bilhassa uygun fiyatlı Datça otelleri arayanlara hitap eder.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir