1. Anasayfa
  2. Eğitim

E-Okul Şube Ortalaması Ne Demek? Sınıf Ortalaması Nedir?

E-Okul Şube Ortalaması Ne Demek? Sınıf Ortalaması Nedir?
0

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007’de kurulan bir okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenci işlerinin neredeyse tümünün yapılabildiği E-Okul sisteminde sınav notlarının sınıf ortalamaları da gösterilmektedir. E-Okul şube ortalaması ne demek? Sınıf ortalaması nedir? İşte detaylar…

e okul şube ortalaması ne demek, e okul sınıf ortalaması nedir

E-Okul sisteminde bulunan şube ortalaması (ya da sınıf ortalaması), her öğrenci tarafında görüntülenebiliyor ve E-Okul’un ana sayfasında bulunuyor. Peki bu ne işe yarar?

E-Okul Şube Ortalaması Ne Demek?

E-Okul’da buluna ve her öğrenci tarafından görüntülenebilen şube ortalamaları, yapılan yazılı sınavdan o ders için tüm sınıfın ortalamasını göstermektedir. Sınava katılan öğrencilerin sınav notlarının ortalamaları hesaplanarak burada gösterilir. Sınıf ortalaması, sınıfta bulunan öğrencilerin o yazılıdan aldığı notların ortalamasını gösterir.

Şube Ortalamasına Nasıl Bakılır?

E-Okul sisteminde sınıf ortalamasına bakmak için ilk olarak öğrenci bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapın. Ardından şube ortalamaları kısmına girerek sonuçları açıklanan yazılıların sınıf ortalamalarını görebilirsiniz.

E-okul şube ortalaması ne demek

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir