1. Anasayfa
  2. Genel

Bayramda Anıtkabir Açık mı 2022? Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Bayramda Anıtkabir Açık mı 2022? Anıtkabir Ziyaret Saatleri
0

Kurban bayramına sayılı günler kala, bayramda gezmek isteyen insanlar şimdiden hazırlık yapıyor. Bayramda Anıtkabir’i gezmek isteyenlerin merak ettiği bir konu ise bayramda Anıtkabir açık mı sorusu oldu. Kurban bayramının 1. 2. 3. ve 4. günlerinde Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyen insanlar için Anıtkabir bayramda açık olacak mı? İşte detaylar…

Ankara ilimizin Çankaya ilçesinde bulunan ve Mustafa Kemal Atatürk‘ün anıt mezarını içeren Anıtkabir’in bayramda açık olup olmadığı merak ediliyor. 10 Kasım 1953’te açılan Anıtkabir’in bayramda ziyaret saatleri nelerdir? Bayram boyunca Anıtkabir açık olacak mı? Gelin birlikte göz atalım…

bayramda anıtkabir açık mı 2022

Anıtkabir Ziyaret Saatleri

Anıtkabir, her gün ziyarete açıktır. Ancak ziyaret saatleri değişiklik göstermektedir. Aşağıda yer alan ziyaret saatlerinde her gün Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz.

1 Şubat – 14 Mayıs arasında açılış 09:00 kapanış 16:30
15 Mayıs – 31 Ekim arasında açılış 09:00 kapanış 17:00
1 Kasım – 31 Ocak arasında açılış 09:00 kapanış 16:00’da olacak şekilde ayarlandı.

Ancak merak edilen bir diğer konu ise bayramda Anıtkabir ziyaret saatleri. Kurban bayramında Anıtkabir’e gitmek isteyenler araştırmaya devam ediyor.

Bayramda Anıtkabir Açık mı? (2022)

Anıtkabir, bayramlar, özel günler ve resmi tatiller dahil her gün açıktır. Ancak ziyaret saatleri değişiklik göstermektedir. Yukarıda belirtilen saatler arasında Anıtkabir’i ziyaret etmeniz mümkündür. Böylece bayramda ve özel günlerde Anıtkabir ziyaret edilebilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir