1. Anasayfa
  2. Haberler

39. Sene Devriyesinde  Anavatan partisi

39. Sene Devriyesinde  Anavatan partisi
0

   Anavatan Partisi bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde 39. Yılını kutladı. Ve eğer tecrübe geldiğimiz oyunlardan uğradığımız zararlardan mütevellit ise bu konuda oldukça tecrube sahibi oldu denebilir. Kaldıkı bu yaşta parti sayısıda bir elin parmaklarını gemeyecek sayıda ülkemizde.  Bizde Bursa Anavatan Partisi il teşkilatı ve il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI ile bu konuda bir söyleşi ve açıklama yazısı derlemek istedik. Öncelikle kurucu başkan rahmetli Turgut Özal a allahtan rahmet dileyerek devam edelim.Bilginiz üzre Askeri darbe olan 1980 yılından sonra ilk oyla seçimle hükümet kurup yöneten lider Turgut özal dı. Anavatan Partisi o donemlerde buyuk yenilikler getirerek ülkeninde önunu açmış idi.

   Anavatan Partisi Bursa il başkanı Mustafa Muzaffer Nişancı nın anlatımı ile darbe sonrası olması ve sağ sol kavgalarının geride bıraktığı hasar oldukça buyuktu. Bunu aşmak isteyen Anavatan partisi ülke çapında bir seferberlik mantığı ile hareket ederek gerçek devletçi burokratlarla önemli gelişmeler kaydetti. Sanayileşmede tarımda yasakların ve statukonun kaldırılmasında iyi mesafeler kaydettiği bir gerçektir. Hatırlanacağı üzere Turgut ÖZAL bir yandan ekonomik iyileşme peşinde çabalarken bir yandan yasaklarla mucadele etti. Hatta işadamlarının önüne dünya ticaretinde engel teşkil eden döviz yasaklarını kaldırdı.Bir yandan bilgisayar çağına girmiş olan batıdan geri kalmamak adına bilgisayar teknolojisini ülkemize getirdi ve yoğun kullanımı sağlayacak adımları süratle attı.

   Anavatan Bursa İl Başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI konu hakkında söylenebilecek örneklerin çok olduğunu ancak bunları hatırlayacak nesilin dahi unutmuş gibi davrandığını belirtiyor. Ki Turgut Özalın vefatı ile parti içi çekişmeler Mesut Yılmaz ve sonrası gelen Erkan MUMCU yönetimine kadar basiretsiz yönetimlerin partiyi unutulma ölmüş parti haline getirmedeki rolleri unutulmamalıdır. Bugun Anavatan Partisinin balgattaki binası dahi çeşitli ayak oyunları ile ellerinden alınmış olup partinin tüm imkanları kısıtlanmış durumdadır. Malum dp Anavatan birleşmesi projesini icat edenler partinin seçim otobuslerini, gayrı menkullerini, maddi imkanlarını adeta yağmalamış olup sonrasında ortada soyulup soğana çevrilmiş halde terk etmişlerdir. Ki onlarında şu anda esameleri artık okunmamaktadır.

Ancak son yıllarda parti yönetimini ele alan genel başkan İbrahim ÇELEBİ, teşkilata Halil BİLGİÇ ile yeniden bir ivme kazandırmış başta Bursa Anap İl Başkanı Mustafa Muzaffer Nişancı ve tüm ülkedeki illere başkanlar atamaya başlamış, kongrelerini yaptırmış yeniden seçim yeterliliğini kazandırmıştır. Bugun yaklaşık kırk dokuz ilde teşkilatlanma tamamlanmış, ve diğer iller tamamen tamamlanma yolunda ilerlemektedir. Çalışma kolay olmamaktadır. Basın yasaklısı gibi bir tavır ve mevcut yönetimin yumuşak engelleme siyaseti ilede bir yandan mucadele  eden parti yinede sesini zorlada olsa duyurma gayretindedir. Sonuçta herkesin ölmüş gözü ile baktığı parti genel baskanımız İbrahim Çelebi ve Teşkilat başkanımız Halil BİLGİÇ çabaları ile yeniden ateş almış ilerlemektedir.

Bizde Anavatan Partisi Bursa İl Teşkilatı ve İl başkanımız Mustafa Muzaffer NİŞANCI nın katkıları ile ilimizde  Osmangazi ilçe teşkilatı, Nilüfer ilçe teşkilatı, Yıdırım ilçe teşkilatı, Gürsu ilçe teşkilatı, Mudanya ilçe teşkilatı, Gemlik ilçe teşkilatı yapılanmalarını kongrelerini tamamlamış durumdayız. 28 mayıs 2022 tarihinde il kongremizi yapıp diğer ilçeler, köyler, ve mahallelerde yapılanmamızı tamamlayacağız. Sonrasında ver elini seçim çalışmaları. Umarım geçmişi hatırlatıp bu partinin ülkeye yağtığı yenilikçi hizmetleri gelecektede yapabileceğimizi Anavatan partisinin bu ülke için önemini değerini insanımıza iyi bir şekilde anlatabiliriz. Ki anlatabilmek zorundayızda sonuçta günümüzdeki siyaset anlayışını bir kenera bırakarak birlik ve beraberlik içinde ÖNCE VATAN SONRA ANAVATAN diyebilmeliyiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir