1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Alexa Kapandı Mı? Alexa.com Neden Kapandı?

Alexa Kapandı Mı? Alexa.com Neden Kapandı?
0

Dev teknoloji şirketi Amazon, geçtiğimiz yıl Aralık ayında, Alexa.com servisinin kapatılacağını duyurmuştu. Kapanış için 1 Mayıs 2022 tarihini veren Amazon, Alexa’nın bu tarihten sonra hizmet vermeyeceğini açıkladı. Bugün Alexa kapatılacak ve bir daha erişim sağlanamayacak. 1 Mayısın gelmesiyle birlikte “Alexa kapandı mı?” soruları da gündeme düştü.

Aralık ayında yayınlanan bir duyuruda, Alexa.com’un 1 Mayıs’ta kullanımdan kaldırılacağı ifade edilmişti. 25 yıl önce kurulan Alexa, bugün hizmetlerine son verecek. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı;

Yirmi beş yıl önce Alexa Internet’i kurduk. Dijital kitlenizi bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olmak için yirmi yıl çalıştıktan sonra, 1 Mayıs 2022’de Alexa.com’u kullanımdan kaldırma konusunda zor bir karar verdik. İçerik araştırması ve rekabet analizi için bizi tercih ettiğiniz kaynak yaptığınız için teşekkür ederiz. , anahtar kelime araştırması ve çok daha fazlası.

Size müşteri olarak hizmet vermekten gurur duyduk.

İçtenlikle teşekkür ederim,

Alexa.com Ekibi

Beklenen o gün bugün geldi. Alexa, gün içerisinde tüm hizmetlerine son verecek. Amazon’dan henüz bugün için bir açıklama gelmedi. Gün bitimine kadar kapatılması bekleniyor. Teknoloji devi Amazon, Aralık ayında Alexa’nın kapanması ile ilgili bir açıklama yapmıştı. O açıklamaya göre, Alexa 1 Mayıs günü kapatılacak.

Alexa Kapandı Mı?

alexa neden kapandı, alexa kapandı mı

Alexa.com 1 Mayıs itibariyle hizmetlerine son vereceğini açıklamıştı. Ancak henüz bugün içerisinde bir açıklama veya değişiklik yapılmadı. Gün içerisinde Alexa’da yapılacak olan değişiklikleri size aktaracağız. Alexa, 1 Mayıs’ta kapanacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir