1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Whatsapp Sesli Durum Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Whatsapp Sesli Durum Özelliği Üzerinde Çalışıyor
0

Whatsapp son zamanlarda sık sık yenilikler getiriyor. Önümüzdeki beta sürümü güncellemelerinde sesli durum özelliğini göreceğiz. Bu özellik sayesinde Whatsapp durumunuz için ses kayıt edebileceksiniz ve bu ses kaydını durum olarak paylaşmanız mümkün olacak. Sizin Whatsapp sesli durum özelliğini daha iyi anlamanız için tasarımcı Segun Smute’un hazırladığı örnek ekran görüntülerini listeledik.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, “ses durumu” ismi verilen özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde sadece ses ile durum atmanız mümkün olacak. Bu özellik için birçok ekran görüntüsü mevcut. Bunlardan bazıları Whatsapp tarafından paylaşılan orijinal ekran görüntüleri. Bazıları ise tasarımcıların hazırladığı örnek fikirler.

whatsapp sesli durumu

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz üzere; bu durumlarda sadece ses kaydı olacak. Oldukça kullanışlı olan bu özellik önümüzdeki beta güncellemesinde test edilecek. Durum sekmesinde hızlı bir şekilde ses kaydı almanızı sağlayacak olan bir buton olacak. Ses durumu atmak isteyen kullanıcılar bu buton ile ses kaydı alacak ve durumlarında paylaşacak.

Whatsapp‘tan bu özelliğe dair bir ekran görüntüsü de geldi. Yukarıda bahsettiğimiz ses kaydı butonunun nasıl görüneceği ekran görüntüsünde net bir şekilde belli. İşte o ekran görüntüsü;

whatsapp ses durumu

Geçtiğimiz yıl Whatsapp’a ses durumu özelliğini fikir olarak sunan ve tasarımlarını hazırlayan Segun Smute, özelliğe dair bir video paylaşmıştı.

Whatsapp Sesli Durum Ekran Görüntüleri

whatsapp sesli durum

Whatsapp Ses Durumu Özelliği Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki GIF videoda, Whatsapp sesli durum özelliğinin kullanımına dair bilgi edinmeniz mümkün. Bu orijinal görüntü olmasa da, ortaya atılan bir fikir tasarımı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap