1. Anasayfa
  2. Eğitim

YKS 2. Ek Tercih Ne Zaman 2022? YKS Ek Yerleştirme Dönemi

YKS 2. Ek Tercih Ne Zaman 2022? YKS Ek Yerleştirme Dönemi
0

18-19 Haziran 2022’de gerçekleşen YKS sınavı sonuçları açıklandı. Tercih döneminin başlamasıyla birlikte birçok soru merakla araştırılıyor. Öğrenciler YKS 2. ek tercih ne zaman 2022 sorusunu soruyor. Üniversite tercihleri 27 Temmuz tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2022’de sona erecek. Ancak merak edilen sorulardan birisi de ek tercihler ve ek yerleştirmeler. İşte detaylar…

yks 2. ek tercihleri 2022

YKS sınavı geçtiğimiz ay 18-19 Haziran tarihinde gerçekleşti. Sınav sonuçları ise 18 Temmuz’da ÖSYM tarafından açıklandı. Bununla birlikte tercih dönemi 27 Temmuz’da başlayacak. Ancak merak edilen başka bir soru da 2. ek tercihler 2022 tarihi oldu. Gelin birlikte göz atalım.

YKS 2. ek tercih ne zaman 2022?

ÖSYM tarafından henüz YKS 2. ek tercihleri tarihi henüz açıklanmadı. İlk tercih döneminin sona ermesinin ardından 2. ek tercihler başlayacak. Yerleştirilemeyen öğrenciler yeniden tercih yaparak ek yerleştirmeye dahil olacak. Ancak ÖSYM tarafından henüz resmi bir açıklama yok. Açıklama gelmesinin ardından bilgilendirme yapacağız.

yks 2. ek tercihleri ne zaman 2022

YKS Sonuçları Açıklandı!

18 Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM, YKS adaylarının sonuçlarını açıkladı. Adaylar ÖSYM üzerinden kendi sonuçlarını görecek. Ardından tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Öğrenciler ilk tercihleri 27 Temmuz’da gerçekleştirecek. Ardından yerleştirilemeyen öğrenciler için ek tercih dönemi başlayacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenciler tercihler için hazırlanmaya başladı. Üniversite tercih kılavuzunun da yayınlanmasıyla birlikte üniversite taban puanları ve sıralamaları da belli oldu. Ancak yerleştirilemeyen öğrenciler için gerçekleştirilecek olan ek yerleştirmeler de merak ediliyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Sonuçları

TYT, AYT ve YDT oturumlarından oluşan YKS sonuçları açıklandı. Sınavda yaklaşık 100 bin öğrenci sıfır çekti. Sınav sonuçlarının geçtiğimiz yıllara göre ortalama daha düşük olduğu iddia ediliyor. Tercih dönemi önümüzdeki günlerde başlayacak. 27 Temmuz’da başlayacak olan tercih dönemi 5 Ağustos’ta sona eriyor.

YKS Ek Yerleştirme Dönemi

İlk tercihlerin ardından yerleştirilemeyen öğrenciler için yapılacak olan ek yerleştirmeler hakkında henüz bu yıl ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ne zaman yapılacağı hakkında bir açıklama yapmayan ÖSYM’den ilk tercih sonuçlarının ardından açıklama bekleniyor. Tercih sonuçları açıklandıktan sonra yeniden gündeme gelecek.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir