1. Anasayfa
  2. Haberler

Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti: Cüneyt Arkın Nasıl Öldü?

Usta Sanatçı Hayatını Kaybetti: Cüneyt Arkın Nasıl Öldü?
0

Türk sinemasının en önemli isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın’dan acı haber geldi. Dün gece kalbinin durması nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırılan usta oyuncu, tüm müdahalelere rağmen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından hastaneden açıklama geldi. Peki Cüneyt Arkın nasıl öldü, kaç yaşındaydı? İşte detaylar…

Yeşilçam’ın efsane sanatçısı Cüneyt Arkın, 85 yaşında vefat etti. Tüm sevenleri hüzünlendiren bu haberin ardından ölüm sebebi merakla araştırılmaya başlandı. Bu nedenle hastaneden yapılan açıklamalara da haberimizde yer verdik. Sevilen sanatçı Cüneyt Arkın’ın ölümü sevenleri hüzne boğdu.

Sanatçı Orhan Gencebay, canlı yayına bağlanarak “Son derece bir sanatçıydı. Çok değerli izler bıraktı. Allah gani gani rahmet eylesin. Çok eski arkadaştık. Son zamanlarda hastaydı. Durumu iyi değildi diye duyuyorduk. Onun çalışmaları çok farklıydı. Kimsenin yapamayacağı sahneleri yapmıştı. Allah gani gani rahmet eylesin. Biz film de çektik. Çok anımız var. Cüneyt Arkın’ın değerini bir sanatçı bir dostu olarak anlatabilirim. Çok da yakışıklı biriydi. Dünya çapında bir oyuncuydu. Dünya starı da olabilirdi. Bir teşebbüsü de vardı. O cevher vardı onda. Hareketli kamyonun sağından inip diğer tarafından çıkardı. Efsane bir sanatçımızı kaybettik. Önce ailesine sonra milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

cüneyt arkın nasıl öldü

Dün gece saatlerinde rahatsızlığı sebebiyle ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan usta sanatçı ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Sevenlerini üzen haber, hastane yönetiminden geldi. Hastane açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla getirildiği Liv Hospital’da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın’ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz”

Cüneyt Arkın Nasıl Öldü?

Yeşilçam’ın en önemli isimlerinden olan Cüneyt Arkın, dün gece rahatsızlanarak ambulansla özel hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki usta sanatçı hayatını kaybetti. 85 yaşındaki Cüneyt Arkın, aramızdan ayrıldı.

8 Eylül 1937’de doğan Cüneyt Arkın böylelikle 28 Haziran 2022 tarihinde aramızdan ayrıldı. Fakat filmleri nesiller boyunca izlenmeye devam edecek. Usta sanatçı Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir