1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

İlk Kez Kullanacaklar İçin: Lens Gözü Acıtır mı? Lens Takmak Zor mu?

İlk Kez Kullanacaklar İçin: Lens Gözü Acıtır mı? Lens Takmak Zor mu?
0

İlk defa lens kullanacak olanların aklında bir çok soru var. Lens takmanın zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Günümüzde lens kullanımı oldukça yaygın. Kontakt Lens ve Renkli Lens olmak üzere ikiye ayrılan lensin takılması ve kullanımı aslında çok da zor değil. Peki lens gözü acıtır mı? Lens kullanmak zor mu? Gelin birlikte göz atalım…

Günümüzde hem görme bozukluğu nedeniyle hem de kozmetik amaçlı lens kullanımı fazlasıyla yaygın. Bu nedenle lens hakkında sorulan sorular da bir hayli fazla. Bu soruların hepsine yanıt vermemiz mümkün olmasa da, birçok soruyu sizin için cevaplandırdık. İlk kez lens kullanacaklar için lens kullanımına dair gerekli bilgiler burada.

lens takmak zor mu

En yaygın sorulardan birisi de lens takmanın zorluğu. Birçok insan lens takmanın çok zor olduğunu ve kendisinin yapamayacağını düşünür. Peki gerçekten de lens takmak zor mu? Yeni başlayanların dikkatli okumasını öneririz.

Lens Kullanmak Zor mu?

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan lens, başlangıçta birçok insana zor gelebiliyor. Öyle ki alışma süreci bazı insanlarda 3 haftaya kadar uzuyor. İlk defa lens kullanacaksanız alışmanız ortalama bir hafta sürecektir. Kullanımı başta zor gelse de, ilerleyen zamanda basit olduğunu fark edeceksiniz. Lens kullanmaya yeni başlayanların bir çoğu ne kadar zor olduğundan bahseder. Ancak endişelenmeyin, kullanmaya başladıktan en geç bir ay sonra tamamen alışacaksınız.

Eğer ilk kez lens kullanacaksanız lens kullanmadan önce bir ön hazırlık yapılması gerektiğini de bilmeniz gerek. Lens kullanmayı daha kolay bir hale getirmek için yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz. Örneğin tırnaklarınızı kesmeniz, makyajınızı temizlemeniz gerekir. Eğer makyaj yapacaksanız önce lensi takmalısınız.

lens gözü acıtır mı

Lens Gözü Acıtır mı?

Aslında ilk defa kullanacakların en çok endişelendiği bir diğer konu da bu. Lens gözü acıtır diyerek lens kullanmak istemeyen bir çok insan var. Peki gerçekten de lens gözü acıtır mı?

İlk kez lens kullanacaklar için birçok ekşi yorumu var. Buraya göz atmanızı tavsiye ederiz. Eğer lens kullanımına dair daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız takipte kalın. İçeriğimiz yeniden güncellenecektir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap