1. Anasayfa
  2. Genel

Çanakkale’nin Saygın İş İnsanına Kurulan Çirkin Kumpas Çöktü!

Çanakkale’nin Saygın İş İnsanına Kurulan Çirkin Kumpas Çöktü!
0

İş İnsanı Muhammet Mustafa Gümüş’e kurulan kumpasa mahkeme “dur” dedi

Çanakkale’nin önde gelen iş insanlarından, Gümüş İnşaat Gıda Turizm A.Ş’nin sahibi Muhammet Mustafa Gümüş’e uyuşturucu ve kumar suçlamasıyla kurulan çirkin kumpas mahkemede bozuldu.

Hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasının ardından açıklamalarda bulunan Gümüş, “Birtakım siyasi odakların haksız rant etme çabalarının karşısında durduğum için, şahsi yaşantım ile hiçbir şekilde bağdaşmayacak suçlamalar ve iftira dolu tuzaklarla bir kumpasa kurban edilmek istendim. Nihayetinde adalet yerini buldu. Kişilik haklarımın yanı sıra ticari itibarıma zarar vermek isteyen bu kişilerden yargı önünde mutlaka hesap soracağım” dedi.

Çanakkale’de yüzlerce kişiye istihdam sağlayıp, birçok başarılı projeye imza atan Gümüş İnşaat Gıda Turizm A.Ş sahibi Muhammet Mustafa Gümüş, 2018 yılından bu yana birtakım siyasi ve bürokratik odakların ticari ahlaka aykırı taleplerini reddettiği için çirkin bir kumpasla karşı karşıya kaldı.

Uyuşturucu ve kumar suçlamasıyla kişilik haklarına saldırılan ve ticari hayatı bitirilmeye çalışılan Gümüş’e kurulan tuzak, mahkemenin verdiği karar neticesinde bozuldu.

Çanakkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Muhammet Mustafa Gümüş’ün yanı sıra Burhan Gaspak ve Sercan Ercan hakkındaki tutuklamaya yönelik yakalama kararını oybirliğiyle kaldırdı.

“KURBAN EDİLMEK İSTENDİM”

Kararın ardından açıklamalarda bulunan Gümüş, kişisel ve ticari yaşantısında hiçbir zaman etik değerlerden ödün vermediğinin altını çizerek, “2018 yılından bu yana bazı siyasilerin haksız rant elde etme uğruna şahsıma teklif ettikleri rüşvet tekliflerini reddettiğim için çirkin bir kumpasa kurban edilmek istendim. Yaşam tarzımla asla bağdaşmayacak uyuşturucu ve kumar suçlamalarına maruz kaldım. Hiçbir siyasi partiye üyeliğim olmadığı halde, şahsıma yönelik rüşvet ve tehdit tekliflerinin geldiği siyasi yönü gizlemek adına farklı partilerle ilişkilendirilmeye çalışıldım. Tüm bunlara rağmen duruşumdan asla vazgeçip, geri adım atmadım. Çünkü yüce Türk adaletine sonuna kadar güvendim” diye konuştu.

“ADALET YERİNİ BULDU”

Haklarındaki yakalama kararının kaldırılmasıyla birlikte adaletin tecelli ettiğine dikkat çeken Gümüş, “Şahsıma yönelik çirkin iftiralar ve mesnetsiz suçlamalara karşı yargı en güzel cevabı verdi. Milli duygular ve vicdani ilkeler doğrultusunda ticaret yapıp, ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışan şahsıma kurulan çirkin kumpas çöktü. Adalet yerini buldu” dedi.

“HESAP SORACAĞIM”

Bu kirli oyuna alet olanlardan hukuk önünde hesap soracağını da dile getiren Gümüş, “Elbette hukuk önünde bu işin peşini bırakmayacağım. Sorumlularından hesap soracağım. Haksız ranta karşı olduğum için, ticarette ahlaktan yana olduğum için, bu ülkenin en ufak karışının dahi peşkeş çekilmesinin karşısında durduğum için hem kişilik haklarıma saldırıldı hem de ticaret hayatım bitirilmek istendi. Bu kirli oyuna alet olanlar yargı önünde mutlaka hesap verecek” ifadelerini kullandı.hem de ticaret hayatım bitirilmek istendi. Bu kirli oyuna alet olanlar yargı önünde mutlaka hesap verecek” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.