1. Ana Sayfa
  2. Genel

SEO Çalışmaları Yapmanın Püf Noktaları – FURKAN DANACI

SEO Çalışmaları Yapmanın Püf Noktaları – FURKAN DANACI
0

Furkan Danacı ile SEO yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları 3 noktada ele aldık. Hemen içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Rekabetin had safhada olduğu günümüz piyasasında, çok yönlü ve iyi düşünülmüş SEO faaliyetleri olmadan tanınır hale gelmek mümkün değildir. SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamını taşıyan, internet siteleri için birçok çalışma içeren kavramdır. Ziyaretçi trafiğini arttırmak ve sitelerin arama sayfalarında iyi sıralamalarda olmasını sağlamak için gerçekleştirilen, site içi ve dışı çalışmaların tümü SEO’nun içerisindedir. Web sitesinin teknik durumlarından, marka bilinirliğini sağlamaya kadar tüm yapısal unsurlar ile de yakından ilgilidir. Peki SEO nasıl yapılır?

Site İçi SEO Uygulamaları

Sürecin büyük bir kısmını oluşturan site içi SEO uygulamaları, bir internet sitesindeki kontrol edilebilen tüm unsurları kapsar. Web sitelerinin Google gibi arama motorlarından ön sıralara yükselebilmesi için gereken site içi iyileştirilmelerden bazılarını şöyle sıralamak mümkündür:

  • Sitenin hızını düşüren ögeler kaldırılmalıdır.
  • Sayfa ve başlık adları doğru şekilde düzenlenmelidir.
  • Kısaca URL olarak tanımlanan internet sitesi adı okunaklı, anlamlı ve anahtar kelime içeren şekilde olmalıdır.
  • Site içi yönlendirme linkleri aktif olarak kullanılmalı, bozuk veya kırık linkler yenileriyle değiştirilmelidir.
  • Doğru anahtar kelimeler uygun sayıda kullanılmalıdır.

SEO Ajansımız bu noktada “Site içi SEO nasıl yapılır?” sorusu genel hatlarıyla 3 başlık altında incelenebilir.

Anahtar Kelimeleri Belirleme

Uygun anahtar kelimelerin tanımlanması ve site içine yerleştirilmesi, web sayfalarının arama motorları tarafından bulunabilirliğini kolaylaştırmada oldukça etkilidir. Site trafiğini arttırmak için, arama hacmi yüksek olan anahtar kelime ve kelime öbekleri tespit edilerek, dilbilgisi kurallarına uygun şekilde ve doğru konumlarda kullanılmalıdır.  

Özgün ve Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturma

SEO uyumlu içeriklerin boyutları belirlenirken, içeriğin çok uzun veya kısa olmayacak biçimde, yeterli uzunlukta yazılması gerekir. İçeriklerin uzunlukları konularına göre değişkenlik gösterdiğinden, ilk sayfada hangi boyuttaki içeriklerin yer aldığı tespit edilmeli ve bu içeriklere yakın boyutlarda metinler oluşturulmalıdır. Faydalı ve değer katan, kopya olmayan, özgün ve özenle yazılmış web sitesi içeriklerinin göze çarpma olasılığının daha yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Sayfa Yükleme Hızı

Sitenin açılış hızının yükseltilmesi, ziyaretçilerin sayfayı terk etmemesi ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi noktasında büyük önem taşır.

Site Dışı SEO Uygulamaları

Sayfa dışı SEO olarak da bilinen site dışı SEO uygulamaları, arama motoru sonuçları sayfasındaki sıralamayı iyileştirmek için web sitesi dışında gerçekleştiren faaliyetlerin tümünü kapsar. Örneğin; backlink çalışmaları ya da sosyal medya yönetimi bu kapsamda yer alır.

En İyi SEO Nasıl Yapılır?

Hedef kitlesi ile samimi ve kalıcı iletişim kurmak isteyen internet sitesi sahipleri, alanında uzman ekibi ile etkili sonuçlar almayı sağlayan Furkan Danacı ile çalışarak kolayca sektörde bilinir hale gelebilirler. Detaylı bilgi almak için Furkan Danacı ajansını ziyaret edebilir, böylece ziyaretçi trafiğinizi ve gelir düzeyinizi arttırmak için işe analiz çalışmaları gerçekleştirmekle başlayabilirsiniz. Furkan Danacı’nın alanında uzman ekibi ve çalışma prensipleri ise web sitelerinde açıkça paylaşılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap