1. Anasayfa
  2. Genel

Küfür Ne Zaman Bulundu? Küfürü Kim Buldu?

Küfür Ne Zaman Bulundu? Küfürü Kim Buldu?
1

Günümüzde birçok insan tarafından gün içerisinde kavga, tartışma ortamı veya herhangi bir ortamda sıkça kullanılan küfür ne zaman bulundu? 

Küfür; karşı tarafı kıran, kızdıran, zayıflığını hissettiğimiz şahsi değerlerine sözlü ya da sözsüz yapılan eylemler olarak tarif edilebilir. Genelde karşımızdaki kişiyi harekete geçirme, tepki göstermesini sağlamak veya sadece sinirimizi atmak için kullanırız.

Küfür Ne Zaman Bulundu?

Küfürün bulunması çok eski zamanlara dayanmaktadır. Küfür, yalnızca günümüzde kullandığımız argo kelimelerden ibaret değildir. Bir kimsenin namusuna, kişiliğine, ailesine ya da herhangi bir değerine yapılan sözlü saldırıya küfür denir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan küfürü ilk kullananın kimin olduğu hakkında herhangi bir bilgi birikimine günümüzde sahip değiliz. 

Küfürü Kim Buldu?

Nörolog Sigmund Freud’un ifadesine göre küfürü ilk bulan insan aynı zamanda medeniyetide bulmuştur. Küfürü ilk bulan insanın kim olduğu hakkında bir kanıt bulunmamasının nedenlerinden biriside küfürün zaman içinde gelişmesidir. Küfür, uzun zamandır kullanılıp ve gün geçtikçe türetildiğinden küfürün icadı tek kişiye ait olamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Tamamlayıcı tıp vücudun kendini iyileştirme ve koruma yeteneğine odaklanan tıbbi bir sistemdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir