1. Anasayfa
  2. Genel

Adsense Hangi Siteleri Kabul Ediyor? Google Adsense Şartları

Adsense Hangi Siteleri Kabul Ediyor? Google Adsense Şartları
0

Eğer bir internet sitesi kurarak para kazanmayı düşünüyorsanız bunun için en iyi yöntem Google AdSense‘ye başvurmak olacaktır. Ancak başvurunuzu yapmadan önce, kuracağınız internet sitesinin gerekli koşulları karşılayıp karşılamadığını öğrenmelisiniz. Adsense hangi siteleri kabul ediyor? İşte detaylar…

Eğer bir internet sitesi açıyorsanız ve amacınız bu internet sitesinden para kazanmak ise, onlarca yöntem arasından en uygun yöntem ilk olarak Google AdSense kullanmaktır. Bunun nedeni, web sitenize gelen trafikten sürekli olarak gelir elde edebilmeniz ve sürekli olarak reklam gösterebiliyor olmanızdır. Eğer bir sponsorluktan para kazanmayı düşünüyorsanız, bu kadar kolay olmayacaktır.

adsense hangi siteleri kabul ediyor

Diyelim ki bir internet sitesi açmaya karar verdiniz ve AdSense’ye başvuracaksınız. İlk olarak yapmanız gereken şey, AdSense’nin şartlarını gözden geçirmek ve hangi siteleri onayladığını öğrenmek olacaktır. Bu haberimizde size gerekli detayları göstereceğiz.

AdSense Hangi Siteleri Kabul Ediyor?

Başarılı bir gelir elde etmek için öncelikle AdSense’nin onayladığı site türlerine bir göz atmanız gerekiyor. AdSense’nin kendi istatistiklerine göre en çok kazandıran ve AdSense’nin kabul ettiği site türlerini listeledik. Listenin ilk sırasında tahmin edeceğiniz üzere blog siteleri var. Blog sitelerinin içerisinde haber siteleri, yemek tarifi siteleri gibi aktif olarak içerik paylaşılan ve sürekli güncellenen sitelerde dahil.

1. Blog & Haber Siteleri

AdSense’nin kabul ettiği siteler arasında ilk sırada yer alır. Blog türü siteler, sürekli güncellenir ve aktif olarak içerik üretir. Bu sebeple eğer henüz ne tür bir site açacağınıza karar vermediyseniz, blog sitelerini öneririz. Aktif olarak içerik üreterek sitenize çektiğiniz ziyaretçiler üzerinden para kazanabilirsiniz. Dolayısıyla AdSense’den para kazanmanın en iyi yolu, blog sitesi açmaktır.

2. Forum Siteleri

Blog siteleri kadar kaliteli içerik içermiyor ancak aktif olarak içerik üretiyor forum siteleri. Bu nedenle en çok kabul edilen siteler arasında forum siteleri de yer alıyor. Eğer aktif bir forum sitesi kurmayı başarırsanız, kolaylıkla onay alır ve yüksek gelirler elde edersiniz. Aktif bir ekip kurarak forum sitesi oluşturmanız sizin için faydalı olur belki de.

3. Ücretsiz Araç Siteleri

Aynı zamanda link kısaltma, SEO analizi yapma, site hızı hesaplama gibi araç siteleri kurmanız da AdSense’den para kazanmanıza yardımcı olur. Aktif olarak kullanılan bir araç sitesi, sürekli olarak ziyaretçi çeker ve reklam gösterimlerinden gelir elde etmenizi sağlar. Böylelikle AdSense’de sitenizi kabul ettirir ve yüksek gelirler elde edersiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.