1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Telegram Premium Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Telegram Premium Nedir? Özellikleri Nelerdir?
0

Popüler mesaj uygulamalarından olan Telegram, yeni Premium özelliğini duyurdu. Yakında gelecek olan Telegram Premium’da ne gibi özellikler olacak merak konusu oldu. En büyük rakibi olan Whatsapp, geçtiğimiz günlerde ücretli abonelik özelliğini duyurmuştu. Telegram Premium nedir? Özellikleri nelerdir? İşte detaylar…

Whatsapp’tan sonra Premium üyelik sistemini duyuran Telegram, üyelerine ücretli abonelik sunacak. Daha fazla avantajdan yararlanabilmek için bu Telegram’a ücretli abone olan kullanıcılar birçok özellikten faydalanacak. Telegram’ın bu özelliği, IOS için yayınlanan bir Beta sürümüyle anlaşıldı.

telegram premium nedir, özellikleri nelerdir

Telegram, Whatsapp’tan sonra en çok kullanılan sosyal mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Telegram’ın en büyük rakibi olan Whatsapp, geçtiğimiz günlerde Business için bir ücretli abonelik sistemi getirdi. Bunun üzerine Telegram’dan da hamle geldi. Artık Telegram Premium satın alınabilecek.

Telegram Premium Nedir?

Telegram platformunda, ücretsiz sürümün yanı sıra, daha fazla avantaja sahip olabileceğiniz bir ücretli abonelikte olacak. Telegram Premium adı verilen bu sürümde; kullanıcılar daha fazla sohbet avantajlarından yararlanabilecek ve Telegram’ın sunduğu ekstra özellikleri kullanabilecek. Telegram henüz tüm avantajları açıklamadı. Yakında gelecek olan Premium’un özelliklerinin açıklanması beklenmektedir. 500 milyondan fazla kullanıcı olan Telegram’ın bu özelliği yakın zamanda herkese açık olarak sunması bekleniyor.

Telegram kurucularından olan Durov, Telegram’ın ücretsiz olan tüm özelliklerinin daima ücretsiz kalacağına söz vermişti. Bu nedenle Telegram kullananlar için ücretli abonelik sisteminin gelmesi herhangi bir kullanım deneyimine zarar vermeyecek. Kullanıcılar Telegram’ı olduğu gibi kullanmaya devam edebilecek. Yalnızca ücretli aboneler için farklı avantajlar olacak.

Telegram Premium Özellikleri

Telegram Premium’da sunulacak olan avantajlar tümüyle henüz resmi olarak açıklanmadı. Beta sürümünden görüldüğü üzere, Telegram’a ücretli abone olan kullanıcılar yeni bir çıkartma seti ve tepki emojisine sahip olabilecek. Telegram’ın diğer özellikleri ve avantajları açıklaması beklenmektedir.

telegram premium özellikleri

Telegram’ın sunduğu avantajlar ve fırsatlar, Discord platformundaki Nitro aboneliğine benzeyecek gibi görünüyor. Ancak henüz avantajlar ve fırsatlar hakkında kesin bir açıklama yapılmadı.

Yazı Kaynakları
Telegram ‘Premium’ subscription is showing up in beta builds of the app
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir