1. Anasayfa
  2. Eğitim

LGS Erken Çıkış Var mı? LGS Bitince Çıkabilir Miyim?

LGS Erken Çıkış Var mı? LGS Bitince Çıkabilir Miyim?
0

Yarın, ortaokul son sınıf öğrencileri LGS sınavına girecek. Sınava girecek olan öğrenciler heyecanla bekleyiş sürdürmeye devam ediyor. LGS sınavı hakkında merak edilenlerden birisi de, çıkış saati olmuştur. LGS erken çıkış yapmak isteyen öğrenciler kendi sınavları bittiğinde çıkabilirler mi? İşte detaylar…

LGS sınavı 5 Haziran’da gerçekleşecek. 2022 LGS soruları sınavdan sonra burada açıklanacak. Sınava giren öğrenciler erken çıkış olup olmadığını araştırıyor. LGS’den erken çıkabilir miyiz?

lgs erken çıkış

LGS Erken Çıkış Var mı?

MEB tarafından sınav bitiminde uygulanacak olan kurallar şu şekilde;

Öğrenciler, cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim edecek ve salon yoklama listesini imzalayacaktır. Sınavlarını tamamlayan öğrencilerin sınav evrakı kesinlikle öğrenci sırası üzerinde bırakılmayacaktır.

Salon görevlileri, sınava ait evrakı öğrencilerin önünde kontrol ederek toplayacak, cevap kâğıtlarını (kullanılmayan cevap kâğıtları dâhil), salon yoklama listesini ve varsa tutanakları sınav evrakı dönüş zarfına koyacak ve sınav salonundan dışarı çıkarmadan kapatacaklardır. Soru kitapçıkları sınav evrakı dönüş zarfına konulmayacak, bina sınav komisyonuna teslim edilecektir.

Bina sınav komisyonu, salonlardan gelen sınav evrakı dönüş zarflarını, sınav paketi teslim tutanak formunu ve kullanılmayan yedek sınav evrakını, dönüş sınav kutularına koyarak seri numaralı güvenlik kilidi ile bu kutuları kapatacak ve görevli kuryelere tutanakla teslim edecektir. Talep edilmesi durumunda, sınav oturumları tamamlandıktan sonra soru kitapçıkları veli ya da öğrenciye verilebilecektir. Talep edilmeyen soru kitapçıkları millî eğitim müdürlükleri tarafından okullarda kullanılmak üzere toplanacaktır.

Kurallara uymadığı tespit edilen öğrencilerin sınavı, salon yoklama listesindeki tutanak bölümü doldurularak iptal edilecek ve sınava devam etmelerine izin verilmeyecektir. Ancak, salon görevlileri diğer öğrencilerin dikkatini dağıtmamak, zaman kaybetmelerine yol açmamak açısından gerekli görürse kural dışı davranışlarda bulunanlara sınav sırasında uyarıda bulunmayabilecektir. Salon yoklama listesindeki tutanak alanının yetersiz gelmesi durumunda bu öğrencilerin kusurları ve kimlik bilgileri ayrı bir tutanakla sınav evrakına eklenecek ve sınavları değerlendirme işlemi yapılmaksızın geçersiz sayılacaktır. Bu konularda yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir