1. Ana Sayfa
  2. İsimler

Fahriye İsminin Ebced Değeri Nedir?

Fahriye İsminin Ebced Değeri Nedir?
0

İstatistiklere göre Türkiye’de Fahriye ismini kullanan yaklaşık 30 bin kişi var. Popüler bir isim olan Fahriye isminin kökeni Arapçadır. Fahriye isminin ebced değeri ve anlamı merakla araştırılıyor. Binlerce insan tarafından kullanılan bu isim hakkında neler biliyoruz? Fahriye isminin anlamı nedir? Fahriye isminin özellikleri ve ebced analizi.

Türkiye’de 30 bin kişi tarafından kullanılan Fahriye ismi, onurlu anlamına gelmektedir. Aslında daha farklı birçok anlamı ve özelliği vardır. Fahriye isminin anlamı, özellikleri ve ebced değeri haber içeriğimizde mevcuttur. İsim ve ebced analizleri tarafımızca hazırlanmıştır.

fahriye isminin ebced değeri

Fahriye isminin anlamı nedir?

Fahriye isminin aslında birden çok anlamı vardır. Onursal, yalnızca onur için karşılıksız hizmet vermek anlamlarına gelmektedir. Türkiye genelinde popüler bir isim olan Fahriye, özel olan anlamına da gelmektedir. Kız çocuklarına koyulan ve sık sık tercih edilen bir isimdir. Fahriye isminin anlamı ebeveynler tarafından merak edilmektedir.

Fahriye ismi, yardımsever ve özverili özelliklerini taşımaktadır. Aynı zamanda onurlu anlamı da taşıyan Fahriye isminin, insanlara yardım etme, insanları mutlu etmeyi sevme ve insanların sevgisini kazanma özelliği vardır.

Fahriye isminin ebced değeri

Popüler isimler arasında yer alan ve güzel bir anlamı olan Fahriye isminin ebced değeri 895’tir. Aşağıdaki tabloda Fahriye ismine ait ebced analizini görüntüleyebilirsiniz. Ebced değeri, Arapça yazılışı, okuma saati ve okuma sayısı da aşağıdaki tabloda mevcuttur.

İsimEbced Analizi
Ebced Değeri:895
Arapça Yazılışı:فخريه
Okuma saati:24 (Jupiter saati)
Okuma sayısı:903

Ebced Değeri Nedir?

Bahsi geçen Ebced hesabı, Arap alfabesinde bulunan ilk dört harfin yani Elif-Ba-Cim-Dal harflerinin ilk harfleri ile oluşturulmaktadır. Ebced hesaplaması yapılırken Arap alfabesinde bulunan harfler belirli bir rakam ve sisteme göre oluşturulmaktadır. Yani şifreleme yapılmıştır da diyebiliriz. Bu yöntem Arap alfabesinin akılda kalmasını kolaylaştıran bir yöntemdir. Eski Arap alfabesine göre her harfe özel bir rakam vermiştir. Zaman içerisinde de ebced harflerine göre farklı sayı değerleri oluşturulmuştur. Dolayısıyla Halk arasında bu işlerle uğraşan kişiler bu kelimelerin harflerin bazı sıralara ve güçlere sahip olduğunu düşünmektedir.

Ebced Değeri Nasıl Hesaplanır?

Ebced hesabında birler basamağını oluşturan ebced, hevvez, hutti; onlar basamağını oluşturan kelemen, saf’es, yüzler basamağını oluşturan karaşet, sehaz, dazağ kelimelerinden oluşmaktadır. Buna göre her kelime özel rakamlar içermektedir ve Arap harflerinden oluşmaktadır. Ebced hesabında her harf bir rakama göre değerlendirilir ve verilen rakamlara göre harflerin sayısı ile sonuçlar elde edilir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap