1. Anasayfa
  2. Haberler

500 TL Banknot ve 5 TL Madeni Para Geliyor!

500 TL Banknot ve 5 TL Madeni Para Geliyor!
0

İddiaya göre en yüksek kağıt banknot olaran 200 TL, yerini 500 TL’lik banknotlara bırakacak. Şuanda hali hazırda 5 TL, 10 TL, 20 TL, 50 TL, 100 TL ve 200 TL banknotlar bulunuyor. Bugün ortaya çıkan bir iddiaya göre, merkez bankası 500’lük banknot ve 5 TL madeni para için hazırlıklara başladı.

Merkez Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu, yaptığı açıklamada “500’lük banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıklar başladı.” ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından 500’lük banknot ve 5 TL madeni paralar merakla beklenmeye başladı.

Babuşcu yaptığı açıklamada enflasyonun artacağını ve gelirlerin aynı oranda artmayacağını da belirtti. Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yüksek enflasyon ortamında bugün satın alınmayan malın fiyatı, gelecekte çok büyük olasılıkla artacak ama gelirler aynı oranda artmayacağından, bugün satın almak her zaman daha kârlı.”

500 TL Banknot ve 5 TL Madeni Para Geliyor

Şenol Babuşcu’nun tweetine göre, Merkez Bankası yeni banknot ve madeni para üzerinde çalışmaya başladı. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı. En çok merak edilen konulardan birisi de üzerinde kimin resmi olacağı oldu.

Yeni 500 TL’ Üzerinde Kimin Resmi Var?

500 liralık banknotların üzerinde kimin resmi var sorusu iddianın ortaya çıkması ile birlikte gündem konusu oldu. Merakla araştırılan konulardan birisi de 500 TL’de kimin resmi olduğu. Henüz resmi bir açıklama bulunmasa da, Aziz Sancar, Alp Arslan, Osman Gazi ve Fatih Sultan Mehmet gibi adayların olduğu söyleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir