1. Anasayfa
  2. Eğitim

LGS Tercih Sonuçlarına Nasıl Bakılır? LGS Yerleştirme Sonuçları

LGS Tercih Sonuçlarına Nasıl Bakılır? LGS Yerleştirme Sonuçları
0

MEB tarafından gerçekleştirilen LGS sınavına adaylar 5 Haziran Pazar günü katıldı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerini yapan öğrenciler, tercih sonuçlarını bekliyor. MEB LGS tercih sonuçları yarın belli oluyor. Ancak bazı öğrenciler sonuçlara nasıl bakacağını bilmiyor. LGS tercih sonuçlarına nasıl bakılır? İşte detaylar…

MEB, LGS tercih sonuçlarını yarın (25 Temmuz) açıklayacak. Sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar için sonuç rehberini hazırladık. MEB LGS tercih sonuçlarına bakma işlemi aslında oldukça kolay. Gelin birlikte sonuçlarınızı kontrol edelim.

meb lgs tercih sonuçları 2022

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan Liseye Geçiş Sınavı 5 Haziran’da sona erdi. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte adaylar tercihlerini yaptı. MEB LGS tercih sonuçları ise yarın açıklanacak. LGS yerleştirme sonuçları 2022 yılının Temmuz ayında açıklanıyor. 25 Temmuz 2022’de sonuçlar MEB tarafından açıklanacak.

MEB LGS Tercih Sonuçları Yarın Açıklanıyor

Yarın LGS yerleştirme sonuçları belli olacak. Merakla beklenen sonuçlar, öğrencilerin hangi liseye gideceklerini öğrenmesini sağlayacak. Bu nedenle binlerce öğrenci bu sonuçları bekliyor. Ancak eğer sonuçlarınızı nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız bu yazıyı okumanız gerekiyor. LGS tercih sonuçlarına nasıl bakılır? Gelin birlikte göz atalım…

Öncelikle T.C. kimlik numaranız ve doğum tarihiniz sonuçlarınızı görmek için gereklidir. LGS sonuçlarına nereden bakılır sorusu da merak ediliyor. MEB LGS sonucunuzu öğrenmek için “meb.gov.tr” adresine girmeniz gerekmektedir.

lgs tercih sonuçlarına nasıl bakılır 2022

LGS Tercih Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

MEB LGS tercih sonuçlarına bakma işlemi için ilk olarak meb.gov.tr adresine girin. Ardından sınavlar kısmında bulunan 2022 LGS Tercih Sonuçları‘na girin ve bilgilerinizi doldurun. T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi doğru girdikten sonra sonuçlarınızı görmeniz mümkün.

Açılan sayfada LGS yerleştirme sonuçları görünecektir. Sonuçları incelediğinizde kazandığınız okul ve diğer sınav bilgileriniz görünecektir. Ancak bilgilerinizi mutlaka doğru girmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte sonuçları görmekte sorun yaşarsanız, MEB ile iletişime geçin.

Sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen öğrencilerin tek yapması gereken; meb.gov.tr adresine girmek ve bilgilerini doldurmaktır. Bu nedenle öğrencilerin sonuçları öğrenmesi oldukça kolaydır. MEB LGS yerleştirme sonuçları ile ilgili bir sorun yaşandığında MEB ile iletişime geçmek mümkün. Böylece kolaylıkla yardım alın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir