1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar

Counter Strike 2 Çıkış Tarihi Ne Zaman? CS2 Hakkında Tüm Detaylar…

Counter Strike 2 Çıkış Tarihi Ne Zaman? CS2 Hakkında Tüm Detaylar…
0

Counter Strike Geliştirilme Süreci:

Counter-Strike (CS), yirmi yılı aşkın süredir popüler olan birinci şahıs nişancı video oyunudur. Başlangıçta Half-Life için bir modifikasyon olarak geliştirilen bu oyun, kısa sürede geniş bir oyuncu topluluğuyla bağımsız bir oyun haline geldi.

Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) hala aktif olarak geliştirilmekte ve dünya çapında popülerliğini korumaktadır. CS:GO’nun son güncellemeleri, oyunun grafiklerini ve oynanışını iyileştirmek için bir dizi yenilik getiriyor. Ayrıca, Valve, CS:GO topluluğunu büyütmek ve daha ilginç hale getirmek için turnuvalar ve ödüller düzenlemeye devam ediyor.

CS Oyun Modları:

Oyun iki takım halinde oynanır: teröristler ve terörle mücadeleciler. Teröristlerin amacı bir bomba yerleştirmek veya rehine almaktır, karşı-teröristler ise bombayı etkisiz hale getirmeyi veya rehineleri kurtarmayı amaçlar. Oyun, hedefleri tamamlayarak veya tüm düşman ekibini ortadan kaldırarak kazanılır.

CS, nakit ödüller için turnuvalarda yarışan profesyonel oyuncular ve takımlarla rekabet ortamıyla popüler hale geldi. Oyun aynı zamanda rekabetçi oyunların ilk günlerinden beri esporun bir parçası olmuştur.

CS’nin uzun ömürlü olmasının nedenlerinden biri, beceri ve stratejiye yaptığı vurgudur. Birçok modern atıcının aksine, CS’de nişan alma yardımcısı yoktur, bu da oyuncuların tamamen kendi nişan alma yeteneklerine güvenmeleri gerektiği anlamına gelir. Oyunun hareket sistemi, yetenekli oyuncuların rakiplerine karşı avantaj elde etmek için hareketi kullanmasıyla, oynanışta da çok önemli bir rol oynar.

CS’nin Oyuncu Topluluğu:

CS’nin başarısındaki bir başka faktör de topluluğudur. Oyun, oyuncuların stratejilerini paylaştığı ve en son güncellemeleri tartıştığı aktif forumlar ve topluluklarla geniş ve özel bir oyuncu tabanına sahiptir. Oyunun geliştiricisi olan Valve, oyuncuların kendi haritalarını ve oyun modlarını oluşturmasına olanak tanıyan, gelişen bir modlama topluluğunu da teşvik etti.

Ancak CS, şiddeti ve terör tasviri nedeniyle de eleştirilere maruz kaldı. Bazıları, oyunun şiddeti teşvik ettiğini ve oyuncuları gerçek dünyadaki şiddete karşı duyarsızlaştırdığını iddia etti. Buna yanıt olarak Valve, belirli silahları satın alma olanağını sınırlamak ve çevrimiçi oyun için daha katı yaş doğrulaması uygulamak gibi önlemler aldı.

Bu tartışmalara rağmen CS, sevilen bir oyun ve oyun endüstrisinin temel öğesi olmaya devam ediyor. Nişancı türü ve espor sahnesi üzerindeki etkisi göz ardı edilemez ve bugüne kadar yeni oyuncular ve hayranlar çekmeye devam ediyor.

Counter Strike 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Counter-Strike 2 çıkış tarihini oyuncu kitlesi çok merak ediyor. CS 2 piyasaya çıkış tarihi için net bir bilgi yok ama  2023 Yaz döneminde olacağı biliniyor. CS 2 için test süreci başlamış bulunmakta. Valve yaptığı açıklamada CS 2’nin test sürecine bazı CS:GO oyuncularının katılacağını duyurdu. Bu sayede Counter-Strike 2 herkese sunulmadan önce oyunun bazı özelliklerindeki buglar tespit edilip düzeltilecek.

Couner Strike 2 Tüm Detayları:

CS2’de  CS:GO’nun ana hatları korunmuş ancak grafik tarafında önemli güncellemeler yapılmış.

Counter Strike 2 için açılan Twitter hesabından paylaşılan fragman ile gözler önüne serilen detaylar oyunun ana oyunun yerine geleceğini gösteriyor. Oyun haritalarında yapılan güncellemelere ek olarak sis bombasının daha efektif olması sağlanırken aynı zamanda ve tick rate hakkında sorun yaşayan kullanıcıların artık sorun yaşamasının önüne geçilecek.

Valve’nin yaptığı resmi açıklamda CS 2 için testler başladı. Seçilen bazı oyuncularla denenecek olan oyun, pek çok kategoride sınanacak. Test oyununu oynamayı hak kazanan kişilere bir bildirim gidecek ve o şanslı kişiler oyun daha çıkmadan CS2’yi deneyimleyebilecek.

Oyuncular ayrıca CS:GO’da yer alan bütün ekipmanlarını CS2’ye taşıyabilecek ya da orada kullanabilecek.

Resmi İnternet Sitesinde Yer Alan Açıklamada İse Tam Olarak Şunlar Yazıyor:

“Counter-Strike 2, Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik sıçramayı içeriyor. Bu sayede gelecek yıllarda çıkacak yeni özellik ve güncellemeler için bir zemin sağlanmış oluyor.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap