1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma (2022)

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma (2022)
0

Günümüzde artık çoğu internet kullanıcısı internetten para kazanma yollarını araştırıyor. İnternetten para kazanmanın çok fazla yolu var. Bazı yollar işe yaramasa da bazı yollar ise gerçekten işe yarıyor. Daha önce internetten para kazanma ile alakalı bir çok makale yazmıştık. Bu kez ise blog sitesi açarak para kazanma yolundan bahsedeceğiz.

blog sitesi açarak para kazanma

Blog Sitesi Nedir?

Blog daha çok bilgi gerektirmeyen, yazarın kendi yorumunu katarak istediği şekilde yazdığı, kendi web sitesinde yayınladığı bu yazılara blog denir. Blog, daha çok günlük tarzında yazıların olduğu yazılardır. Yazan kişiler genelde yazdığı yazıda kendi fikirlerini ön plana çıkartır. Blog sitesi bir bilginin tartışılabileceği ve kullanıcıların yorum yapabileceği bir ortamdır. Yazan kişiler her blog yazdıktan sonra kendisinde ki gelişimi fark edecektir. Blog yazarı sürekli yazdıkça yazdığı yazının kalitesi de artar. Her konuda olduğu gibi süreklilik de oldukça önemlidir.

Blog Sitesi Nasıl Açılır?

Site açmak normalde çok meşakkatli bir iştir ancak Blog Sitesi açmak sanıldığı kadar zor değildir. Bu işi kolaylaştıran en önemli faktör ise Google’dır. Blog sitesi açmak için açma şeklinize bağlı olarak paraya ihtiyaç olabilir. Biz ücretsiz olan Google’ın kullanıcılarına sunduğu Blogger sitesinden bir website kurma yolundan bahsedeceğiz. Ücretsiz bir şekilde Blog Sitesi açmak için;

  1. Google’ye girip arama butonuna Blogger yazdıktan sonra ilk sırada çıkan siteye girin.

  2. Siteye girdikten sonra size bir Google hesabınız yoksa kayıt olmanızı, Google hesabınız var ise oturum açmanızı isteyecektir. Hesabınız yok ise kayıt olun, hesabınız var ise oturum açın.

  3. Girişi sağladıktan sonra direkt Blog siteniz için ad seçmenizi isteyecektir. Blog Siteniz adını girin.

  4. Daha sonra Blog Sitenizin üst kısımda görünecek olan URL için adres girmenizi isteyecektir. (Bunu site isminiz ile alakalı bir adres yapmaya çalışın)

  5. Görünen ad girmenizi isteyecektir. Bu bölüme ise kendi adınızı yazmanız daha doğru olur.

Artık blog siteniz oluşmuş hâle gelecektir. Sitenizin temasını Blogger sitesinin panelinden değiştirebilirsiniz. ( Bu konu için Youtube’den detaylı anlatım videoları izlemenizi tavsiye ederiz.)

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma

Her şeyi halletiğinizi varsayarsak geriye siteniz için Blog yazıp yayınlamak kalıyor. Bloglarınızı yazıp yükleme aşamasını da geçelim. Artık site hazır, bloglar yayınlandı. Geriye kalan şey ise sitenize reklam eklemek. Sitenize reklam eklemek için Google’a başvuru yapmanız gerekir eğer başvurunuz onaylanırsa sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlar. Bu reklamlardan gösterim başına para kazanırsınız. Bu ise sizlerin sitenize gelen kullanıcı sayısına bağlıdır. Ne kadar çok kullanıcı girerse geliriniz o kadar artar. O yüzden yazdığınız blog konuları elinizden geldiğince dikkat çekici olsun ki sitenize gelen ziyaretçi sayısı artsın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap