1. Anasayfa
  2. Canlı Maymun Çiçeği Haritası, MonkeyPox Tablosu ve Haberleri

Canlı Maymun Çiçeği Haritası, MonkeyPox Tablosu ve Haberleri

Canlı Maymun Çiçeği Haritası, MonkeyPox Tablosu ve Haberleri
transparent-live-animated-gif-3 | TEKPAŞ BİNA VE TESİS YÖNETİM A.Ş. | 0850 304 59 44Canlı Maymun Çiçeği Tablosu

DOĞRULANMIŞ VAKA

ŞÜPHELİ VAKA

237

100+

Maymun Çiçeği Virüsü, son günlerde tüm dünyaya endişe saldı. Dünyada birçok ülkede ortaya çıkan Maymun Çiçeği vakaları henüz Türkiye’de görülmedi. Maymun Çiçeği vaka sayısı henüz oldukça az olsa da, hızla yayılması birçok insanı tedirgin etti. Günlük olarak yenilenen canlı Maymun çiçeği tablosu verileri farklılık gösterebilir. Canlı Maymun Çiçeği haritası günlük olarak yapılan açıklamalara göre güncellenmektedir. Koronavirüs salgını henüz sona ermeden ortaya çıkan ve insanları tedirgin eden Maymun Çiçeği salgını birçok ülkede görüldü. Bu virüsten korunmak için bazı yöntemlerde var. Tüm canlı istatistikler ve açıklamalara Dünya Sağlık Örgütü‘nün internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Canlı Maymun Çiçeği Haritası

canlı maymun çiçeği haritası

Dünya Sağlık Örgütü henüz canlı Maymun Çiçeği haritası veya canlı vaka sayılarını paylaşmıyor. Ancak yine de canlı Maymun Çiçeği vakalarına erişebileceğiniz bir araç geliştirdik. Bu sayfada bulunan veriler günlük olarak güncellense dahi, verilerde hatalar olabilir. En doğru bilgiye ulaşmak için Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarını takip ediyoruz. Bu sayfada bulunan tablolar, editörlerimiz tarafından sürekli olarak güncellenmektedir. Maymun Çiçeği virüsü hakkında en doğru verileri sunmaya çalışıyoruz.

Maymun Çiçeği vakası görülen ülkeler ve ülkelerdeki vaka sayıları DSÖ tarafından açıklanmaktadır. Bu açıklamalar ile birlikte sitemizde bulunan verileri güncellemeye çalışıyor ve en doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Maymun Çiçeği vakaları artmaya devam ederken, bu hastalığa karşı almanız gereken önlemlere dikkat etmenizi öneririz.

Maymun Çiçeği Hangi Ülkelerde Görüldü?

Dünya gündemine oturan Maymun çiçeği, şuanda toplamda 11 ülkede kendisini gösterdi. Toplamda 90’ı aşkın vaka sayısıyla tüm dünyayı tedirgin eden bu virüs, Almanya ve ABD gibi ülkelerde de tespit edildi. Bunların yanı sıra birçok ülkede bu virüsü görmek mümkün. Aşağıdaki tablo 21 Mayıs 2022 Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre güncellenmiştir.

Ülkeler

Vaka Sayısı

Türkiye

0

İsveç

1-5

İtalya

1-5

Hollanda

1-5

Kanada

1-5

Fransa

1-5

Almanya

1-5

Belçika

1-5

ABD

1-5

Avustralya

1-5

Birleşik Krallık

21-30

İspanya

21-30

Portekiz

21-30

Virüsün Belirtileri Neler?

Daha öncede aktardığımız üzere Maymun çiçeği virüsünün belirtileri ateş, baş ağrısı, lenf bezlerinde şişme, kas ağrısı, ve halsizlik olarak açıklandı. Eğer bu belirtilerden birden fazlası sizde görünüyorsa, en yakın hastaneye gitmenizi öneririz. Çünkü oldukça önemli ve tehlikeli bir hastalık olan maymun çiçeği virüsünün henüz güvenilir bir tedavisi de yok. Ancak bunun üzerine çalışmalar sürmeye devam ediyor.

Virüsün henüz spesifik bir belirtisi açıklanmadı. Ancak kendinizi kötü hissederseniz ve yukarıdaki belirtilerden birkaçını kendi vücudunuzda görürseniz hemen bir hastaneye görünmeniz iyi olur. Çünkü virüsün hemen kontrol altına alınması gerekiyor. İnsanlar maymun çiçeğinden nasıl korunur sorusunu hızla araştırmaya başladı.

Maymun çiçeği virüsünün belirtileri siz hastalığa yakalandıktan genelde 6 ila 13 gün arasında görünür. Ancak bu sayı 5 ila 21 olarak da artabilir. Virüsün semptomları kendini gösterdiğinde yapılması gereken ilk şey bir hastaneye başvurmaktır.

Maymun Çiçeği Haberleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. abartılacak kadar önemli bir virüs olduğunu sanmıyorum sürekli böyle şeyler çıkıyor zaten

  2. maymun çiçeği vaka türkiye görülmemek

  3. sonumuz hayrolsun

  4. artmasın nolur ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir